Polskie trio w Napoli? Gigantyczne zainteresowanie Piątkiem

Napoli wykazuje największe zainteresowanie Piątkiem
Napoli wykazuje największe zainteresowanie Piątkiem

Barcelona, Bayern Monachium, Real Madryt, Juventus, Chelsea. Przez ostatnie tygodnie media beztrosko wymieniają wiele elitarnych klubów zainteresowanych Krzysztofem Piątkiem. Większość tych rewelacji oczywiście możemy traktować na zasadzie głuchego telefonu i zwykłej zabawy, ale jedno konkretne zainteresowanie ze strony Napoli wydaję się dość poważne.

Przeglądając zagraniczne media i portale, może nam się wydawać, że polskiego napastnika pragnie już niemalże cały świat. Póki co najkonkretniejsze informacje mamy z Neapolu, gdzie w sprawie 23-latka wypowiedział się nawet Prezydent Aurelio de Laurentiis: – Rozmawiałem z Prezydentem Genoi i agentem Piątka. Nie doszło do żadnego porozumienia, dlatego nadal musimy rozmawiać o tej sprawie. Nie odejmując niczego temu zawodnikowi, ale w dalszym ciągu musimy analizować, czy poradzi sobie w naszym zespole.

Piątek opuścił Cracovie za jedyne 4 miliony euro. Obecnie jego wartość szacuje się na około 30-40 milionów euro. Czy dojdzie do sprzedaży już zimą? Trudno się spodziewać, że działacze włoskiego średniaka ugną się pod presją pieniądza, choć dyrektor generalny klubu wykluczył odejście piłkarza w styczniu: – Powinniśmy absolutnie wykluczyć pomysł sprzedaży Piątka w zimowym okienku transferowym. On nadal się rozwija, dlatego trudno nam ustalić za niego jakąkolwiek cenę.

Sprawa transferu Polaka nabiera rumieńców z każdym kolejnym dniem. Wobec tego głos chcąc nie chcąc musiał zabrać jego jeden z agentów –  Szymon Pacanowski: – Wiele klubów skontaktowało się z nami, ale póki co nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek formalnej oferty. Nie mogę oczywiście podać nazwy tych zespołów.

Angielskie media z kolei widzą w Piątku nową „dziewiątkę” na Stamford Bridge. Słaba forma Alvaro Moraty byłaby idealnym argumentem do sięgnięcia głęboko do kieszeni przez Romana Abramowicza już w styczniu.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy