Gignac i Tigres drugim finalistą Copa Libertadores 2015

W rozegranym na Estadio Universitario w Meksyku rewanżowym spotkaniu półfinałowym Pucharu Wyzwolicieli Ameryki UANL Tigres zwyciężyło brazylijski Internacional 3:1 i awansowało do finału rozgrywek!  Będzie to trzeci finał z udziałem meksykańskiej drużyny w historii,. Wcześniej bezskutecznie o triumf w Copa Libertadores grali Cruz Azul (2001 z Boca Juniors) i CD Guadalajara (2010 z Internacionalem). Rywalem Tygrysów będzie argentyńskie River Plate.

Przed tygodniem na Beira-Rio 2:1 zwyciężyli gracze Colorado (więcej o meczu tutaj). Rewanżowe spotkanie na El Volcán rozpoczęło się od zdecydowanego ataku gospodarzy, który przyniósł efekt już po kwadransie gry. Jürgen Damm dograł w pole karne, a dośrodkowanie w imponującym stylu wykończył André-Pierre Gignac, który wyprowadził Los Universitarios na prowadzenie. Kluczowa sytuacja dla losów całej rywalizacji miała miejsce tuż przed przerwą. W 41 minucie  niefortunną interwencją przy dośrodkowaniu José Francisco Torresa „popisał się” Geferson, który zaskoczył własnego bramkarza i zdobył drugą bramkę dla Tigres. Po zmianie stron dalej przeważali gracze Ricardo Ferrettiego. Już w 6. minucie drugiej części gry powinno być 3:0 ale strzał Rafaela Sóbisa z rzutu karnego dobrze wybronił Alisson. W 57 minucie po raz kolejny w roli głównej wystąpił Jürgen Damm. 22-letni wychowanek Teco Guadalajara dograł do Egídio Arévalo, a reprezentant Urugwaju głową zdobył trzeciego gola dla gospodarzy. Jedyną bramkę dla podopiecznych Diego Aguirre zdobył w 89 minucie Lisandro López, który wykorzystał podanie rezerwowego Eduardo Sasha.

Club Tigres de la UANL – Internacional 3:1 (1:2)
1:0 André Pierre Gignac 18′
2:0 Geferson 41′ (sam.)
3:0 Egídio Arévalo 56′
3:1 Lisandro López 89

TIGRES:
Nahuel Guzmán – Juninho, José Rivas, Israel Jiménez – Francisco Torres, Egidio Arévalo, Guido Pizarro, Javier Aquino (Damián Álvarez 74′); Rafael Sóbis, Jurgen Damm (Gerardo Lugo 84′), André-Pierre Gignac.
Trener: Ricardo Ferretti.

INTERNACIONAL:
Álisson – Geferson, Juan, Ernando, William de Asevedo ( Rafael Moura 78′) – Rodrigo Dourado, Charles Aránguiz, Valdivia (Alex 75′) – Andrés D’Alessandro, Lisandro López, Nilmar (Eduardo Sasha 58′).
Trener: Diego Aguirre.

Pierwszy mecz finałowy rozegrany zostanie w środę 29 lipca w Buenos Aires, a rewanż tydzień później w Meksyku.

Udział Tigres w finale Copa Libertadores oznacza, że start w Klubowych Mistrzostwach Świata zapewniony ma już River Plate! Meksyk należy do CONCACAF, więc Los Millonarios są już najlepszą drużyną klubową strefy CONMEBOL. Azteków w japońskim turniej reprezentować będzie za to Club América – zwycięzca Ligi Mistrzów CONCACAF 2014/15