Deyna, Giroud czy może bramkarz? Kto zgarnie nagrodę dla najładniejszej bramki 2017 roku?

Olivier Giroud
Olivier Giroud

Olivier Giroud został nominowany jako jeden z trzech kandydatów do nagrody imienia Ferenca Puskasa. Oprócz Francuza, w konkursie nadal powalczy Deyna Castellanos oraz Oscarine Masuluke.

FIFA kilka tygodni temu przedstawiła listę dziesięciu nominowanych, z których ostatecznie pozostała czołowa trójka. Wszystkie dziesięć trafień było naprawdę zacnej urody i, co ciekawe, większość odbiegała od schematycznych petard z kilkudziesięciu metrów.

Pierwszym pozostałym szczęśliwcem jest Olivier Giroud. Napastnik Arsenalu jako pierwszy Francuz ma szansę zdobyć tę nagrodę. 31-latek po spotkaniu z Crystal Palace, podczas którego zaliczył to trafienie, stwierdził, że był to jego najpiękniejszy gol w karierze. Miał rację?

W czołowej trójce jest także kobieta o znanym dla polskich kibiców imieniu – Deyna Castellanos. 18-latka jest także nominowana do nagrody dla najlepszej piłkarki tego roku. Poniższa bramka została zdobyta podczas mistrzostw świata kobiet U-17. Robi wrażenie!

Ostatnim kandydatem jest Oscarine Masuluke, pierwszy afrykański przedstawiciel w czołowej dziesiątce. Jeśli to nie robi na was wrażenia – Masuluke jest bramkarzem. Więcej nie musimy chyba dodawać, to trzeba po prostu zobaczyć.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy