Glik chętny na powrót do ekstraklasy. Polak wskazał docelowy klub?

Glik Monaco
Kamil Glik

Kamil Glik podczas najbliższych tygodni jest regularnie łączony z opuszczeniem Monaco. Polak ma rzekomo przenieść się do Torino, które chętnie sprowadzi swojego byłego kapitana ponownie do klubu. Czy jednak reprezentant Polki ma zamiar kiedykolwiek wrócić jeszcze na poziom ekstraklasy?

Glik trafi do Arki?

Wszystko na to wskazuje. Przejęcie Arki Gdynia przez Michał Kołakowskiego sprawiło, że obrońcę łączy się głównie z przenosinami do tego klubu. Powodem jest także agent zawodnika, Jarosław Kołakowski, który nieoficjalnie będzie pełnił funkcję doradczą w Arce.

Te spekulacje nasiliły się po wypowiedzi Glika dla klubowej telewizji zespołu z Pomorza.

– Co robię w Gdyni? Przyjechałem odwiedzić znajomych, mojego przyjaciela pana Kołakowskiego. Prywatnie z moją żoną bardzo nam się tu podoba. Ze względu między innymi na morze, jest to bardzo fajne miejsce do życia. Czeka mnie 3-4 lata grania na najwyższym poziomie. Chciałbym wrócić na stałe do Polski i grać w klubie z ekstraklasy. Arka jest klubem, który na pewno jest bardzo znany, ma świetnych kibiców i piękny stadion.

Najpierw Włochy

Czy rzeczywiście 32-latek przeniesie się zatem do Gdyni? Póki co to raczej wykluczone. Piłkarz ma zamiar rozegrać kilka lat na półwyspie Apenińskim, a dopiero później przenieść się do Polski.

Glik w przeszłości reprezentował barwy Piasta Gliwice. Łącznie w ekstraklasie zaliczył 54 występy.

Komentarze

komentarzy