Gol w końcówce zapewnił Juventusowi remis

Od 17. minuty spotkania Inter prowadził w meczu z Juventusem, jednak podopiecznym Simone Inzaghiego nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu do końca spotkania. W przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry gola na 1:1 zdobył Paulo Dybala.

Żelazna defensywa

W pierwszych minutach spotkania obie ekipy stworzyły sobie kilka sytuacji, jednak żadna z nich nie była na tyle dogodna, żeby realnie zagrozić bramce przeciwnika. Zmieniło się to w 17. minucie, kiedy piłka odbita od spojenia bramki Wojciecha Szczęsnego spadła pod nogi Edina Dżeko. Bośniak takich sytuacji nie zwykł marnować i precyzyjnym strzałem pokonał polskiego bramkarza, który w tej sytuacji był bez szans.

Po straconej bramce Juventus atakował już z nieco większym przekonaniem. Już pięć minut później wyrównać wynik spotkania mógł Juan Cuadrado, jednak jego strzał nie był wystarczająco celny i minął słupek bramki strzeżonej przez Handanovicia. Inter nie pozostał jednak wobec ofensywy Juventusu bierny i również starał się wyprowadzać ciosy. Najczęściej szukali swojego szczęścia przy okazji dośrodkowań w pole karne. Podopieczni Massimiliano Allegriego mieli jeszcze jedną szansę na zdobycie wyrównującej bramki, jednak zamieszania przed bramką Interu nie potrafił wykorzystać Alvaro Morata. Piłkarze Juventusu schodzili więc na przerwę z jednym strzelonym golem mniej od rywali.

Przełamanie

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Piłkarze Juventusu nadal starali się w jakikolwiek sposób zagrozić bramce Interu, jednak cały czas na drodze stawał albo bośniacki bramkarz, albo niewystarczająca celność. Gospodarze nadal wyglądali jednak pewnie w swoich defensywnych poczynaniach i jeśli podopieczni Massimiliano Allegriego chcieli marzyć o wywiezieniu przynajmniej jednego punktu ze stadionu Giuseppe Meazza musieli albo zmienić coś w swojej grze, albo liczyć na łut szczęścia.

Nieco szczęścia dopisało im właśnie w 88. minucie spotkania, kiedy to sędzia po konsultacji z wozem VAR wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Paulo Dybala, który w takiej sytuacji nie mógł się pomylić. Argentyńczyk celnym strzałem pokonał bramkarza Interu i tym samym wyrównał wynik spotkania. Rezultat nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka i Juventus dość szczęśliwie wywalczył w niedzielnym pojedynku jeden punkt.

Inter – Juventus 1:1 (1:0)