Gram grubo #136: Krecia robota, czyli marzenia Pepiczków o półfinale

gramgrubo

A jednak mieliśmy rację! I to podwójnie! Po pierwsze Portugalia zdołała strzelić cztery bramki, a po drugie – na jej nieszczęście – nieobliczalna Macedonia zdołała pokrzyżować plany reprezentacji prowadzonej przez Rui Jorge. Nici z awansu, Portugalczycy po naprawdę niezłym turnieju wracają do domu. Nie rozpaczamy, bo osiągnęliśmy cel i to dzięki bramce w doliczonym czasie gry. Emocje do samego końca to coś, co nas napędza i sprawia nieporównywalną frajdę. Zaczynamy sobotnie „Gram grubo”!

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK< 

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Dzisiejsze mecze mistrzostw Europy U-21 będą rozgrywane równolegle, a ich start zaplanowano na 20:45. Zacznijmy od starcia Czechów z Duńczykami. Nasi południowi sąsiedzi to drużyna, która ma jeszcze szansę, by zameldować się w półfinale turnieju. Jednak obowiązkiem jest dzisiaj zwycięstwo z najsłabszą ekipą grupy C – Danią. Ta nie zdobyła choćby jednej bramki na polskiej ziemi, co oznacza, że to nie Polska – przynajmniej pod względem liczb – jest najgorszą drużyną młodzieżowego Euro, choć to żadna okoliczność łagodząca dla naszych „Orłów”. Wracając do samych Duńczyków. Bilans bramkowy 0:5 w dwóch meczach to fatalny wynik, choć ich gra nie jest aż tak tragiczna. To raczej skutek spotkań przeciwko jednym z najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej, i nie tylko. Wszak Niemcy czy Włosi to reprezentacje, które najczęściej stawiane są w roli faworyta całych mistrzostw. Trzeba pamiętać również, że dzisiejsi rywale Duńczyków wygrali z Włochami 3:1. Dlatego dziś przewiduję kolejne trzy punkty dopisane do konta Pepiczków. Grają o awans, do którego potrzeba co prawda aż czterech bramek, ale nie takie rzeczy widział europejski futbol. Dania gra natomiast o coś, co przed laty było regularnym motywem naszej reprezentacji – o honor. Ten jednak przegra w rywalizacji z możliwością awansu.

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Czechy – Dania | Czechy, 1,52

Drugi mecz to starcie Włochów z Niemcami. I tutaj bez zbędnego kalkulowania. Przewiduję otwarte spotkanie, w którym bramki ujrzymy po obu stronach. Włosi mają jeszcze teoretycznie szansę na awans, jednak musieliby zdeklasować zespół niemiecki, w co po prostu nie wierzę. Stać ich na zwycięstwo, lecz nie różnicą czterech bramek, co ewentualnie dałoby im przepustkę do półfinału. Niemcy są już praktycznie pewni awansu, dlatego dzisiaj typuję bramkostrzelny remis. Ale bezpieczniejszy będzie po prostu BTTS, który w połączeniu ze zwycięstwem Czechów daje nam racjonalny kurs.

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Włochy – Niemcy | BTTS, 1,60

Bonus na EURO21

Komentarze

komentarzy