Gram grubo #154: Sława czeskiej Slavii!

gramgrubo

Sierpień zaczęliśmy od mocnego wejścia. Singiel dający podwojenie z nawiązką zwiastuje piękny miesiąc, który przyniesie nam inaugurację w najlepszych ligach w Europie. Karabach wczoraj udowodnił, że jest lepszym zespołem i z Rzeźniczakiem w składzie pokonał mistrza Mołdawii 2:1. Dzisiaj skupimy się na kolejnym meczu eliminacji Ligi Mistrzów, w którym o awans powalczą mistrzowie zza naszej wschodniej i południowej granicy.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK

O 19:00 na murawę Borisov Areny wyjdą piłkarzego miejscowego BATE oraz Slavii Praga w ramach meczu rewanżowego III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu to czeska drużyna zwyciężyła 1:0 po bramce z rzutu karnego, który pewnie wykorzystał Milan Skoda. Wynik nie najgorszy, choć przed rewanżem na wyjeździe mógłby być o niebo lepszy. Zwłaszcza gdy spojrzy się na statystyki spotkania, w którym to gospodarze ewidentnie kontrolowali grę i co chwila atakowali defensywę BATE.

Grafika obrazuje przewagę zespołu ze stolicy Czech nad mistrzem Białorusi, który z roku na rok coraz mniej znaczy w Europie. Wszyscy pamiętamy jego przebojową grę, która pozwoliła w ostatnich dziesięciu latach na grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów, i to pięciokrotnie. Do tego dołożył dwukrotną obecność w fazie grupowej Ligi Europy. Ale dzisiaj to nie ten sam zespół. Zdecydowanie obniżył loty i nie jest już ekipą, której trzeba się bać w Europie. Choć wyżej wspomnianych sukcesów nikt mu nie odbierze, a o których polskie drużyny mogą tylko pomarzyć, to jednak nie uważam, by dzisiaj mógłby powalczyć o awans z Czechami. Slavia to klub, w który intensywnie inwestują Chińczycy, co przekłada się na spektakularne transfery do Pragi. Do zespołu przed sezonem dołączyli między innymi Danny, Rusłan Rotań i Halil Altintop. Ten ostatni zapewnił zwycięstwo w ostatnim ligowym meczu z Teplicami, skutecznie egzekwując rzut karny. Mimo że dzisiaj do awansu wystarczyłby Slabii remis, to podobnie jak wczoraj postawimy po prostu na lepszy zespół. Czesi nie mogą zadowolić się jednobramkową przewagą i z pewnością ruszą do ataku od pierwszych minut. Ważne, żeby te ataki przekuli w gole, a my kolejny dzień skończymy z profitem.

BATE Borisov – Slavia Praga | Slavia Praga, 2,30

Zarejestruj się w Totolotku. Damy Ci 500 zł bonusu od depozytu i 20 zł na darmowy zakład

Zarejestruj się w Totolotku. Damy Ci 500 zł bonusu od depozytu i 20 zł na darmowy zakład

Komentarze

komentarzy