Gram grubo #174: Prawdziwy diament, czyli Antwerpia w natarciu

gramgrubo

„Dwie poprzeczki w ostatnich pięciu minutach i milion sytuacji to już trochę za dużo… Ostatnio coś za dużo pecha, żeby wygrywać”. Napisał nasz grupowicz po tym, jak Celtic zawiódł nie tylko swoich kibiców, ale całą społeczność GRAM GRUBO. I trudno się z nim nie zgodzić. St. Johnstone świetnie zaczęło to spotkanie. Wyszło na prowadzenie 1:0, podczas gdy to Celtic atakował od pierwszych minut. Wystarczy spojrzeć na statystkę sytuacji bramkowych – gospodarze mieli ich 31, goście natomiast siedem. Wystarczyło dopełnić formalności i udowodnić swoją przewagę w drugiej połowie. Celtic zdołał strzelić jednak tylko jedną bramkę i cały misterny plan… Trudno, typ z założenia był dobry, trudniejsza jego część okazała się trafiona, a z mistrzem Szkocji się chyba nie polubimy. Cel na dziś? Zaliczyć profit, dlatego bez fajerwerków, jednak o banalnym typie nie ma mowy. Zapraszamy na 174. odsłonę GRAM GRUBO!

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK<

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

O 20:00 na Versluys Arenie miejscowe Oostende podejmie Antwerpię. Gospodarze fatalnie zaczęli nowy sezon. Okupują ostatnią pozycję w tabeli z zerowym, powtarzam, zerowym dorobkiem punktowym. Przegrali pierwsze cztery mecze (w tym dwa u siebie), w których zdołali strzelić tylko jedną bramkę. Nastroje więc przed dzisiejszym spotkaniem z beniaminkiem są nie najlepsze. Goście nie próżnują, zdobyli łącznie siedem punktów i godnie prezentują się w najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Belgii, jak na najstarszą organizację sportową w kraju przystało. Oostende w meczach przed własną publicznością ostatni raz wygrali 31 maja, a dzisiaj w oczach bukmacherów są faworytem, z czym się po prostu nie zgadzam. Beniaminek wygrał cztery z pięciu ostatnich meczów na wyjeździe i w obliczu tak tragicznej dyspozycji gospodarzy, śmiało może dzisiaj powalczyć o kolejne trzy punkty. Kusi mnie, żeby postawić na zwycięstwo gości, jednak dzisiaj absolutnym obowiązkiem jest zaliczenie profitu. Pójdę więc w stronę wygranej z podpórką, za którą przyzwoicie płaci Fortuna.