Gram grubo #197: Dobić outsiderów

gramgrubo

Słowacy stracili bramkę po samobójczym trafieniu z 89. minuty starcia ze Szkotami. Zabrakło dosłownie kilku minut, by nasz typ zakończył się powodzeniem. Tragikomedia. I choć już od 23. minuty mieliśmy pod górkę po czerwonej kartce dla Maka, nadzieje na zamurowanie bramki przez Słowacji były wielkie. Wywiezienie punktu z Wysp Brytyjskich było bowiem priorytetem dla naszych południowych sąsiadów. Mówi się trudno, obstawia się dalej! Dzisiaj ponownie idziemy tropem ryzyka i spróbujemy wytypować strzelców goli.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK<

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

O 20:45 Kosowo na neutralnym boisku zmierzy się z Ukrainą. Umowni gospodarze tego spotkania to outsiderzy grupy I. Przegrali siedem spotkań i tylko raz zdobyli punkt w meczu z Finlandią. Współorganizatorzy Euro 2012 z 14 punktami zajmują 4. pozycję w tabeli, jednak w grupie jest na tyle „ciasno”, że każda reprezentacja z pierwszych czterech lokat ma jeszcze szansę na mundial w Rosji. Dziś Ukraińcy po prostu muszą ten mecz wygrać. A żeby wygrać, to trzeba strzelać bramki, a za to w naszej opinii weźmie się najlepszy ukraiński strzelec tych eliminacji – Andriy Yarmolenko. Doświadczony skrzydłowy świetnie spisuje się w obecnym sezonie. Dla reprezentacji strzelił już pięć goli w eliminacjach, a do tego dołożył jedno trafienie w Bundeslidze. Choć liczba ta nie zachwyca, na niemieckich boiskach Ukrainiec imponuje formą i piłkarskim sprytem. Dzisiaj w starciu z outsiderem powinien po raz kolejny wpisać się na listę strzelców.

Kosowo – Ukraina | Yarmolenko strzelcem gola, 1,75

Darmowy zakład 20 zł w LVBET

Zostajemy w grupie I. Równolegle swój mecz będą rozgrywali piłkarze reprezentacji Chorwacji, którzy ugoszczą w Rijece Finów. Mimo że od początku eliminacji Finlandia nie zachwyca, to w dwóch ostatnich kolejkach zdobyła komplet punktów. O ile nad zwycięstwem z Kosowem nie się co zachwycać, o tyle trzy punkty w starciu z Islandią mogą zaimponować choćby Anglikom ;). Podobnie jak w starciu Ukrainy z Kosowem, tutaj mamy do czynienia z klarownym faworytem, który musi ten mecz wygrać. I wygra. Egzekutorem Finlandii będzie Peszko Mario Mandzukić, który jest najlepszym strzelcem Chorwacji w tych eliminacjach. Zdobył do tej pory cztery bramki i dzisiaj powiększy swój dorobek co najmniej o jednego gola. Tego jemu i sobie życzymy.