Gram grubo #199: Podbić Skandynawię

gramgrubo

We wczorajszym starciu z ryzykiem bardzo się minęliśmy. Na to złożyło się kilka powodów. Brak Cristiano Ronaldo w podstawowym składzie, rażąca nieskuteczność Portugalczyków czy agresywna postawa defensorów Andory, jakkolwiek to brzmi. Nic jednak nie tłumaczyłoby ewentualnej straty punktów mistrzów Europy, ale do tego na ich szczęście nie doszło. Wejście „CR7” w drugiej połowie ożywiło grę Portugalii, czego efektem była bramka jej najlepszego strzelca z 63. minuty. Niestety licznik bramek zatrzymał się na dwóch, a nasz typ okazał się nietrafiony.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK

Dzisiaj skupimy się wytypowaniu zwycięzcy w spotkaniu Norwegii z Irlandią Północną. Gospodarze nie mają już szans na rosyjski mundial. Zajmują czwarte miejsce w grupie C i po dziewięciu spotkaniach zdołali uzbierać dziesięć punktów. Drużyna ze Skandynawii jest typowym europejskim średniakiem, któremu jednak bliżej dolnej stawki rankingu, co najlepiej obrazuje bilans bramkowy – po szesnaście strzelonych i straconych bramek. Obecne pokolenie nie dało norweskiej piłce talentów na miarę Ole Gunnara Solskjaera czy choćby Henninga Berga. Przekłada się to na poczynania reprezentacji, która od wielu lat może zapomnieć o występach na wielkich imprezach.

Co innego goście, którzy przeżywają piękny okres w swej piłkarskiej historii. Po awansie na Euro 2016 we Francji są bardzo blisko wyjazdu na mistrzostwa świata. W grupie, w której po losowaniu pierwsze miejsce było zarezerwowane dla Niemców, świetnie poradzili sobie z najgroźniejszym rywalem do zajęcia drugiego miejsca, Czechami, odskakując im na siedem punktów. I choć są już pewni drugiej lokaty dającej baraże, naszym zdaniem pokonają Norwegów, czyniąc to pierwszy raz w historii na norweskiej ziemi. Irlandczycy przeszli przez te eliminacje wzorowo, przegrywając tylko dwukrotnie z Niemcami i remisując bezbramkowo w Czechach. Wszystkie pozostałe mecze wygrali, w tym właśnie z Norwegią przed własną publicznością 2:0, kiedy to po nieco ponad pół godziny gry Norwegowie tracili już dwa gole. Gospodarze być może będą chcieli zakończyć te eliminacje zwycięstwem ku zadowoleniu kibiców, jednak mamy nadzieję, że zabraknie im sportowych argumentów. Ponownie naszym towarzyszem jest ryzyko, ale wierzymy, że dzisiaj nam się to opłaci.

Norwegia – Irlandia Północna | Irlandia Północna, 3,05

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy