Gram grubo #202: Niedzielne podpórki

gramgrubo

Z wczorajszego dnia możemy być zadowoleni. Zysk przyniósł nam zakład główny, a właśnie ten bierzemy do statystyk, które prowadzić będziemy od trzeciej setki naszego cyklu. Przestrzeń dla typów pobocznych zarezerwowaliśmy na naszej facebookowej grupie, dlatego jeśli poszukujesz bardziej wymyślnych typów lub po prostu zdania innych typerów, czym prędzej do nas dołącz!

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK

Idąc za ciosem, dzisiaj ponownie zajrzymy za naszą południową granicę. O 18:00 w Czechach rozegra się hit tamtejszej ekstraklasy, bowiem do stolicy kraju przyjedzie Viktoria Pilzno. Gospodarze dość przeciętnie weszli w sezon i po dziewięciu kolejkach zajmują dopiero szóste miejsce. Goście natomiast są w wyśmienitej formie. Wygrali wszystkie spotkania w obecnych rozgrywkach, tracąc przy tym tylko trzy bramki. Co więcej, nad drugą Slavią mają pięć punktów przewagi, a po dzisiejszym starciu, które kończy dziesiątą kolejkę, przewaga ta może wzrosnąć do ośmiu oczek.

Viktoria wraca do nieodległych czasów, kiedy to była hegemonem czeskiej ekstraklasy i w ciągu czterech sezonów trzykrotnie kończyła rozgrywki na finiszu jako pierwsza. Dzisiaj jednak czeka ją pierwsze poważne starcie w lidze. Sparta mimo szóstego miejsca to klub, który może w Czechach wygrać z każdym. Walka o trzy punkty będzie więc niesamowicie zażarta. Na początku chcieliśmy obstawić singla na zwycięstwo gości, jednak obawiamy się, że aspekty sportowe mogą nie wystarczyć, a walka i ambicja Sparty pozwoli jej być może na remis. Obstawimy więc wygraną Viktorii z podpórką, bowiem kurs jak na ten rodzaj zdarzenia jest opłacalny.

Sparta Praga – Viktoria Pilzno  | Viktoria Pilzno lub remis, 1,52

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Po wizycie w Czechach pojedziemy na zachód do Niemiec, gdzie pogrążony w kryzysie Werder podejmie Borussię Moenchengladbach. Gospodarze w tym sezonie Bundesligi jeszcze nie zanotowali trzech punktów i dzisiaj wcale nie będzie łatwo o przełamanie. Do Bremy przyjedzie bowiem drużyna, w której DNA nie są wpisane porażki. Werder z czterema punktami okupuje siedemnastą lokatę i jeśli w następnym sezonie chce się mierzyć z najlepszymi w kraju, musi zacząć punktować. Borussia jednak nie odpuści. Mimo że zajmuje dopiero dziewiątą lokatę, ścisk w tabeli jest na tyle duży, że dzisiejsze zwycięstwo dałoby jej awans na piąte miejsce.

W tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie wygrała, ale remis z Augsburgiem (2:2) oraz Lipskiem (2:2) trzeba traktować w kategoriach sukcesu. Ostatnio przegrała aż 1:6 na Singul Iduna Park w Dortmundzie, a dzisiejsze zadanie powinno być sporo łatwiejsze. Werder prezentuje się fatalnie, jednak mając na uwadze jego fatalną sytuację i obowiązek punktowania, postawimy na zwycięstwo gości z podpórką. Tu również walka może wziąć górę nad umiejętnościami piłkarskimi. Obawiamy się nudnego meczu i zamurowania bramki przez gospodarzy. Jednak gdyby mieli się otworzyć, Borussia powinna to wykorzystać. Typ ten wydaje się sensowny w przypadku obu scenariuszy.

Werder Brema – Borussia Moenchengladbach  | Borussia lub remis, 1,49

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy