Gram grubo #207: Podróży część dalsza, czyli z wizytą w Chorwacji

gramgrubo

Sobotnia wycieczka z Niemiec do Włoch była udana. I jeśli kolejne wojaże będą miały taki sam skutek, przystankiem końcowym staną się upragnione Malediwy. Do tego nam jednak daleko jak Legii do szczytu formy, dlatego zamiast fantazjować, bierzemy się od razu do roboty. Dzisiaj mamy coś dla miłośników wyższych kursów, a co za tym idzie – większego ryzyka.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK< 

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Odwiedzimy Chorwację, gdzie Rijeka podejmie na własnym stadionie Osijek. Gospodarze zajmują drugą pozycję w tabeli, depcząc po piętach odwiecznemu rywalowi z Zagrzebia. Dzisiaj w starciu z szóstą ekipą chorwackiej ekstraklasy są faworytami do zgarnięcia trzech punktów. Ale Osijek to drużyna, która potrafi namieszać i powalczyć z każdym, o czym w tym sezonie przekonało się dwukrotnie PSV, Austria Wiedeń czy właśnie Dinamo Zagrzeb w ostatniej ligowej kolejce. Tego ostatniego spotkania Osijek co prawda nie wygrał, ale urwał punkty liderowi, remisując w Zagrzebiu 1:1. Dzisiaj może być podobnie. Choć gospodarze są klarownymi faworytami, goście ot tak nie oddadzą trzech punktów. W naszej opinii Rijeka sięgnie po zwycięstwo, jednak przy strzeleniu bramek przez obie drużyny.

Ostatnich trzynaście wizyt w północno-zachodniej części kraju Osijek nie może zaliczyć do udanych. Za każdym razem bowiem Rijeka zgarniała komplet punktów. Czternaste zwycięstwo wisi w powietrzu. Wczoraj w chorwackim hicie Hajduk zremisował z Dinamem Zagrzeb, co z pewnością w Rijece odebrano z uśmiechem. Dzisiaj w przypadku zwycięstwa różnica punktowa do lidera stopnieje do trzech oczek. Naszą analizę zakończymy ciekawą statystyką. Osijek strzelał bramki w ostatnich 24 spotkaniach, co może robić wrażenie, zważając na pozycję w lidze i rywali, z którymi mierzył się jeszcze nie tak dawno w Lidze Europy. Dziś liczymy na otwarte spotkanie i wzorową postawę faworyta.

Rijeka – Osijek | Rijeka i obie drużyny strzelą bramkę, 3,65

Odbierz bonus do 600 zł + 50 zł na start w Forbet. Kod: ZZAPOLOWY

Odbierz bonus do 600 zł + 50 zł na start w Forbet. Kod: ZZAPOLOWY

Komentarze

komentarzy