Gram grubo #219: Milion myśli na minutę, czyli problem skandynawski

gramgrubo

Wczorajsza wyprawa na północ nie skończyło się najlepiej dla reprezentantów Włoch. Szwedzi uporali się z siedmiokrotnymi mistrzami świata po bramce Johanssona z 61. minuty. Włosi mimo kilku okazji nie potrafili umieścić piłki w siatce i to nie oni, ku zaskoczeniu wielu fanów futbolu, lecz reprezentanci Szwecji są bliżej awansu na przyszłoroczny mundial. 

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK< 

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Dzisiaj pora na kolejną walkę o awans. Duńczycy podejmą przed własną publicznością Irlandię. I szczerze mówiąc, jest to w naszej ocenie najtrudniejsze spotkanie do wytypowania spośród wszystkich dotychczasowych baraży. Z jednej strony, gospodarze na własnym stadionie potrafią wygrać z każdym, o czym niestety przekonała się nasza reprezentacja, przegrywając 0:4. Z drugiej strony, trudno wyobrazić sobie mundial bez Irlandii i ich niesamowitych kibiców.

Bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają Duńczykom przy małej liczbie bramek w całym spotkaniu. I jak dotąd w barażach tylko starcie Chorwacji z Grecją obfitowało w bramki, na czym zresztą udało nam się zarobić. Dziś naprawdę trudno zagrać singla, opierając się na tym meczu. Zwycięstwo Danii jest wielce prawdopodobne, ale Irlandii tak łatwo skreślać nie można. Od rana mieliśmy milion myśli na temat tego spotkania. Jedna wykluczała drugą, po to, by za chwilę jednak ta pierwsza bardziej nas przekonywała. Wiemy na pewno, że któraś z myśli okaże się trafiona, a jednak to z tej opublikowanej będziecie nas rozliczać.

Korciło nas strzelenie bramek przez obie ekipy, bowiem Irlandia strzelała w dziewięciu na dziesięć ostatnich meczów na wyjeździe. Dania z kolei traciła w czterech na pięć ostatnich spotkań na własnym stadionie, a czyste konto zachowała tylko w starciu z Polską. Skandynawowie jednak musi zdawać sobie sprawę, że w przypadku remisu, czy na ich nieszczęście porażki, rewanż w Irlandii będzie arcytrudny, a awans może okazać się zbyt odległą mrzonką. Dlatego postawimy dziś na gospodarzy przy co najmniej dwóch bramkach w meczu.

Najchętniej darowalibyśmy sobie łączenie zwycięstwa z overem, jednak kurs na Danię nie zachwyca i jeśli myślimy o singlu, musimy posiłkować się bramkami. Mamy nadzieję, że ewentualne prowadzenie gospodarzy 1:0 nie zadowoli ich ambicji i oczekiwań, a druga bramka będzie kwestią czasu. Z drugiej strony, wynik 2:1 najlepiej skwitowałby zbiór naszych przemyśleń, jednak boimy się, że moda na „niestrzelanie” w barażach ma się dobrze i nie zazna kresu w dzisiejszym spotkaniu. Typ podajemy z wielką dozą niepewności, bowiem mecz ten może mieć milion scenariuszy i trudno odrzucić choćby jeden z nich. Liczymy jednak, że Duńczycy wezmą przykład ze skandynawskich kolegów – Szwedów – i wzorowo wykorzystają atut własnego boiska.

Dania – Irlandia | Dania i powyżej 1,5 gola, 2,24

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł 

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł 

Komentarze

komentarzy