Gram grubo #226: FC Köln, czyli „Kozły” ofiarne sezonu

gramgrubo

Piłkarska sobota przed nami! Dzisiaj oferta pęka w szwach i nie zawsze jest to czynnik sprzyjający dla typera. W morzu typów łatwo utopić swój kapitał, dlatego tym bardziej powinniśmy skupić się na selekcji. Na wzór czwartkowego typowania, wspólnymi siłami członków naszej facebookowej grupy stworzymy „taśmę”, a w dzisiejszym odcinku „Gram grubo” postawimy na singla.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK<

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Skupimy się na meczu, który masowo dołączany jest dzisiaj do kuponów AKO. Schalke na własnym stadionie podejmie beznadziejne w tym sezonie Köln. W teorii trzecia ekipa Bundesligi podejmie mającego dwa punkty na koncie outsidera z Kolonii. W oczach wielu typerów mecz ten zakończy się pewnym zwycięstwem gospodarzy. I trudno przewidywać inny scenariusz tego starcia. Jednak w przypadku tzw. „masówek” niekiedy to bukmacher świętuje po ostatnim gwizdku. Zwycięzcy nie zamierzamy typować. Skupimy się natomiast na bramkach. Piłkarze Schalke są w bardzo dobrej dyspozycji. Nie przegrali od ośmiu spotkań, choć w ostatniej kolejce porażka wisiała w powietrzu, a i te słowa nie oddają tego jak blisko straty punktów byli „królewsko-niebiescy”. Do przerwy przegrywali z odwiecznym rywalem zza miedzy – Borussią aż 0:4, by za sprawą bramki w czwartej minucie doliczonego czasu zremisować 4:4.

Takie mecze niesamowicie podnoszą morale i dzisiaj, gdy w Gelsenkirchen zawita najgorsza drużyna ligi, gospodarze mogą od pierwszych minut rzucić się na rywala i zdominować mecz tak, jak zdominowała ich ostatnio Borussia. Powtórki z rozrywki raczej nie zamierzają przeżywać, a swoją piłkarską wartość będą chcieli zamienić na gole już w pierwszej połowie. Piłkarska agresja i ofensywa na początku spotkania mogą skończyć się dwojako. Albo szybko obejmą prowadzenie, albo nadzieją się na kontrę gości, w co jednak trudno uwierzyć. Wniosek? Będą bramki. Postawimy więc na over bramkowy powyżej 1,5 gola w pierwszych 45 minutach. Kibice na Veltins Arena nie widzieli w tym sezonie jeszcze festiwalu goli, a dzisiaj nadarza się ku temu idealna okazja. Sprzyjają nam również statystyki. W trzech ostatnich starciach między tymi zespołami w pierwszej połowie padało kolejno 2,2 oraz 3 gole. Dzisiaj pierwsze skrzypce grać będą z pewnością piłkarze Schalke, jednak liczymy, że kolońskie cymbały też dołączą się do koncertu…

Schalke – FC Koln | powyżej 1,5 gola w pierwszej połowie, 2,52

Fortuna: Odbierz 100 zł na zakład bez ryzyka lub 20 zł ZA DARMO + bonus od depozytu do kwoty 400