Gram grubo #265: Come to (the corner) Besiktas!

gramgrubo

Jak ten tydzień zleciał! Ledwo co zakończyły się pierwsze mecze 1/8 Ligi Mistrzów, a już mamy do czynienia z kolejnymi bitwami o ćwierćfinał. Tym razem Bayern podejmie Besiktas, a Chelsea będzie musiała sprostać Barcelonie. My swoich szans poszukamy w pierwszym z powyższych meczów.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK< 

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

W tonie propozycji, które od kilku dni pojawiają się na naszej facebookowej grupie, często powtarzają się te same propozycje. Wysokie zwycięstwo Bayernu, handicapy, overy bramkowe już z pewnością nie raz widzieliście w kontekście typu na to spotkanie, dlatego my postanowiliśmy dokładnie przejrzeć ofertę w poszukiwaniu wysokiego kursu. Naszą uwagę przykuły rzuty rożne.

Z pewnością większość z Was przewiduje absolutną dominację gospodarzy, z czym nie zamierzamy dyskutować. Bayern to jeden z faworytów do wygrania Ligi Mistrzów w tym sezonie. Mimo że nie prezentują wyraźnie najlepszego futbolu w Europie, jest to drużyna, z którą zawsze trzeba się liczyć. Wylosowanie Besiktasu ucieszyło monachijskie środowisko, bowiem jest to teoretycznie jeden z najsłabszych zespołów w 1/8 Champions League. Jednak nie można zapominać, że turecka drużyna była najlepsza w grupie G, z czterema punktami przewagi nad drugim FC Porto. I tak jak Bayern jest absolutnym faworytem do zwycięstwa dzisiejszego wieczoru, tak stałe fragmenty gry, takie jak rzuty rożne, mogą być szansą gości na zdobycie gola na Allianz Arena. Tych będziemy się doszukiwać po stronie tureckiego zespołu.

Przytoczymy statystykę, która utwierdzi nas w przekonaniu, że isntnieją szanse na powodzenia naszego typu. Trzeba jednak pamiętać, że liczymy na wielką dawkę szczęścia, gdyż gramy przeciwko logicznemu przebiegu meczu. Takiemu, w którym to Bawarczycy będą napierać i bić kolejne cornery. Ale do rzeczy. Rzućmy okiem na trzy ostatnie mecze domowe Bayernu. W starciu z Werderem (4:2), to piłkarze z Bremy nabili więcej rzutów rożnych. W kolejnych spotkaniu z Hoffenheim (5:2) to ponownie goście wykonywali więcej rzutów rożnych niż gospodarze. Natomiast w ostatnim spotkaniu z Schalke (2:1) kibice w Monachium zobaczyli w narożniku boiska o jeden raz więcej swoich piłkarzy niż przyjezdnych.

A jak sytuacja wygląda w meczach wyjazdowych Besiktasu? W czterech ostatnich meczach wyjazdowych aktualny mistrz Turcji trzykrotnie wykonywał więcej rzutów rożnych, a raz tyle samo co zespół gospodarzy. Ze sporą dozą odwagi i nadzieją na szczęście, postawimy więc na więcej rzutów rożnych gości. Ktoś powie, że ta analiza niczego nie udowadnia, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to Liga Mistrzów. I my jesteśmy w stanie się z tym zgodzić, ale dla takiego kursu grzech nie spróbować. Ostrożnie ze stawką! Typ w kontekście szukania szansy, a Besiktas może ani razu nie pojawić się w narożniku boiska ze stałym fragmentem gry. Jednak pośród powielanych od kilku dni typów chcieliśmy doszukać się emocji w śledzeniu innej statystyki niż tej najważniejszej, bramkowej.

Bayern Monachium – Besiktas | Besiktas więcej rzutów rożnych, 11,00 Totolotek

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy