Gram grubo #302: Ostatni strzał francuskiego żołnierza

gramgrubo

Po wielu miesiącach spędzonych z Ligą Europy pora na ostateczne starcie. W finale tych rozgrywek Marsylia podejmie na francuskiej ziemi Atletico Madryt. Finały rządzą się swoimi prawami, ale nawet ta złota zasada nie zniechęci nas do próby zarobku na tym spotkaniu. Zatem… Do dzieła!

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK< 

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Francuski zespół, by awansować do finału musiał uporać się z rewelacją tej edycji Ligi Europy, Salzburgiem. I mimo teoretycznie sporej różnicy w potencjale, nie było to najłatwiejsze zadanie dla piłkarzy z południa Francji. Dopiero w dogrywce Marsylia udokumentowała swoją przewagę, dzięki czemu cieszyła się po końcowym gwizdku.

Atletico w półfinale trafiło na cięższy kaliber, a konkretnie Kanonierów. Znany ze szczelnej defensywy zespół z Madrytu wywiózł z Londynu korzystny remis 1:1, by następnie przed własną publicznością zrobić to, co wychodzi mu najlepiej. Zamurował dostęp do własnej bramki, w ofensywie dołożył jedno trafienie i to Hiszpania ma swojego klubowego reprezentanta w finale Ligi Europy.

Dzisiaj bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają piłkarzom z Półwyspu Iberyjskiego, choć wielu typerów upatruje spore value w obstawieniu wygranej Marsylii. Nic dziwnego, o złotej zasadzie finałów już wspominaliśmy, kurs zachęca, a i drużyna z Lazurowego Wybrzeża udowodniła, że nie są chłopcami do bicia i mogę sięgnąć po puchar. Atletico natomiast przyzwyczaiło swoich kibiców, że walczy o puchar w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie – Champions League. Dlatego teraz w ich oczach triumf w LE to zapewne plan minimum.

Obie ekipy łączy świetna gra w defensywie. Marsylia w czwartkowych starciach traciła średnio 1,2 gola na mecz. O żelaznej obronie Atletico zdążyli usłyszeć nawet niedzielni fani futbolu, dlatego nie powinny dziwić kursy bukmacherów na undery bramkowe. To kolejny aspekt dzisiejszego spotkania, w którym bukmacherzy są jednomyślni. Za poniżej 2,5 gola oferują relatywnie niski kurs około 1,6.

Dzisiejsza batalia to również pojedynek francuskich graczy ofensywnych. Z jednej strony Griezmann, z drugiej Payet i Germain. I tutaj upatrujemy strzelenia gola przez drobnego żołnierza Diego Simeone. W Hiszpanii jednym z czołowych tematów jest zmiana klubowych barw przez Griezmanna po jego deklaracji co do chęci zmiany klubu. Według mediów trafi do Barcelony, która może wykupić go za kwotę przekraczającą nawet 100 milionów euro. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że będzie to ostatnie wielkie starcie dla Griezmanna w Atletico, który z pewnością będzie chciał się godnie pożegnać z kibicami. I gdyby argumentów dalej szukać wśród psychologicznych aspektów, warto nadmienić, że dzisiejsze spotkanie będzie rozgrywane w Lyonie, zaledwie 60 km od Macom, czyli jego rodzinnej miejscowości.

Reasumując, dziś ponownie zaryzykujemy i postawimy na strzelca bramki, Griezmanna.

Olympique Marsylia – Atletico Madryt | strzelec gola – Antoine Griezmann, 2,40, FORTUNA

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy