Gram grubo #318: Kopciuszek z mistrzem Europy

gramgrubo

To co wczoraj się zdarzyło to prawdziwa kompromitacja polskiego futbolu. Wyglądaliśmy gorzej niż Iran, Maroko, czy nawet Arabia Saudyjska. Przegrana wchodziła w rachubę, ale nie taka bezradność i brak planu. Sił starczyło zaledwie na pierwszy kwadrans, potem z każdą minutą było już niestety coraz gorzej.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK

Nie zamierzamy jednak już więcej pisać o wczorajszym blamażu, lepiej zapomnieć, skupić się na kolejnych spotkaniach i po prostu cieszyć się futbolem na o wiele wyższym poziomie. Dziś przyjrzymy się starciu Iranu z Portugalią.

W grupie B kwestia awansu jest otwarta. Przynajmniej w teorii. Portugalii do awansu wystarczy remis, a by Iran osiągnął historyczny sukces musi zdobyć trzy punkty z Ronaldo i spółką. Mimo dobrej postawy przeciwko Hiszpanom trudno jednak wyobrazić sobie wpadkę aktualnych mistrzów Europy i klęskę z 37. drużyną rankingu FIFA.

Dodatkowego smaczku spotkaniu dodaje fakt, że selekcjonerem reprezentacji Iranu jest Portugalczyk, Carlos Queiroz, który w przypadku awansu jego podopiecznych na rzecz Portugalczyków zostałby chyba najbardziej znienawidzoną osobą w Portugalii.

Ale jak to mawia Mateusz Borek, porozmawiajmy o faktach, a fakty są takie, że Portugalia to 3 klasy wyżej niż Iran. Mają w składzie najlepszego piłkarza na świecie, doświadczenie na dużych imprezach i mimo wyraźnie sprecyzowanego lidera sprawnie funkcjonującą drużynę. Nie wyobrażamy sobie innej opcji dzisiaj niż zwycięstwo Portugalczyków. Kurs na czystą wygraną jest jednak niezbyt atrakcyjny w kontekście singla, dlatego pogramy prowadzenie drużyny z Półwyspu Iberyjskiego do przerwy.

Portugalczycy z pewnością będą chcieli szybko strzelić bramkę i kontrolować dalszy przebieg spotkania. Iran Iranem, ale jak pokazał ten mundial, oprócz Polski nie ma już słabych drużyn i każda z nich potrafi zagrozić bramce rywala. Szybka bramka, prowadzenie do przerwy i wykorzystywanie dalszych błędów rywala to nasze przewidywania na to spotkanie.

Iran – Portugalia | Portugalia wygra pierwszą połowę, 2,33 FORTUNA

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy