Gram grubo #353: Z wizytą w Szwajcarii

gramgrubo

Po wrażeniach związanych z Ligą Narodów pora na rywalizację klubową. Dziś gra cała Europa, włącznie z Anglią, Niemcami, czy Hiszpanią. My jednak skupimy się na nieco mniej prestiżowych rozgrywkach. Zawitamy do Szwajcarii, w której tamtejsze drużyny będą rywalizować w ramach krajowego pucharu.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK

O 19:00 piłkarze drugoligowego Schaffhausen podejmą przed własną publicznością aktualnych mistrzów kraju oraz uczestników tegorocznej fazy grupowej Ligi Mistrzów – Young Boys. Gospodarze to obecnie szósta ekipa Challenge League (na 10 drużyn). Goście natomiast z kompletem punktów liderują w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwajcarii i pewnie zmierzają po kolejne mistrzostwo kraju.

Dziś obu ekipom przyszło się mierzyć w pucharze, w którym choć nie brakuje niespodzianek, faworyt może być tylko jeden. Z oczywistych przyczyn bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają zespołowi z Berna. My nie zamierzamy mieć odmiennego zdania, co najlepiej obrazować będzie nasz dzisiejszy typ.

W naszej ocenie goście gładko uporają się na LIPO Park Schaffhausen i wygrają z niżej notowanym rywalem. Young Boys jest w niesamowitej formie. Wygrał wszystkie sześć spotkań w tym sezonie Super League, w których stracił łącznie cztery bramki. Co więcej, okazał się lepszy w dwumeczu od mistrza Chorwacji, dzięki czemu awansował do fazy grupowej Champions League. Dziś, jeśli trener nie da odpocząć czołowym piłkarzom, na co liczymy, pogrom może stać się faktem.

Schaffhausen w przerwie na zmagania Ligi Narodów zmierzyło się w spotkaniu sparingowym z ostatnią drużyną szwajcarskiej ekstraklasy, która zmierza ku degradacji. Wynik? 4:0 dla reprezentantów najwyższej klasy rozgrywkowej. I choć to tylko spotkanie towarzyskie, dużo mówi o różnicy w poziomie obu lig.

Dziś liczymy na pogrom i wygranie gości z Berna co najmniej trzema bramkami.

Schaffhausen – Young Boys | YB wygra z przewagą co najmniej trzech goli, 2,96, FORTUNA

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy