Gram grubo #392: Francuskie dno

gramgrubo

W ostatni weekend przed świętami spróbujemy zrobić sobie mały świąteczny prezent. Tego poszukiwać będziemy we francuskiej Ligue 1, która dość rzadko gości na naszych łamach. Co ciekawe, zajrzymy na samo dno tamtejszych rozgrywek, bowiem skupimy się na starciu outsiderów.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK< 

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Pogrążone w kryzysie Monaco podejmie przed własną publicznością, choć w przypadku tej drużyny to stwierdzenie na wyrost, drużynę Guingamp. Gospodarze z trzynastoma punktami zajmują przedostatnie, dziewiętnaste miejsce, natomiast goście mając na koncie osiem oczek zajmują niechlubną, ostatnią pozycje.

To mecz z kategorii o wszystko. Monaco bowiem jeśli dzisiaj przegra, być może nie wyjdzie już na powierzchnię francuskiej elity, a zostanie na dnie na lata. „Lepszego” gorszego przeciwnika nie ma i już chyba nie będzie. Okoliczności również. Do Księstwa Monako przyjeżdża bowiem jeszcze gorsza ekipa od tej prowadzonej przez Thierry’ego Henry’ego, co już jest wyczynem. Na grę Glika i reszty nie da się po prostu patrzeć dłuższymi fragmentami.

Z nożem na gardle będą zatem grały obydwa zespoły, co może zwiastować dwa scenariusze. Przesadną ostrożność lub to, co my chcemy zobaczyć, a zatem widowisko obfitujące w gole. Monaco jeśli chce się utrzymać musi ten mecz wygrać. Jednak przy aktualnej dyspozycji zachowanie czystego konta może okazać się zbyt trudnym zadaniem.

W naszej opinii najrozsądniej będzie postawić na bramki. Cztery ostatnie mecze Monaco u siebie  w Ligue 1 kończyły się co najmniej trzema trafieniami. Pięć z sześciu ostatnich meczów Guingamp w lidze również obfitowały w conajmniej trzy gole. Za to historia bezpośrednich starć pokazuje jedno. Te ekipy lubią postrzelać. Sześć ostatnich pojedynków to następujące wyniki: 3:1, 6:0, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3. Dzisiaj liczymy na powtórkę i zaciętą walkę o byt w Ligue 1.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

AS Monaco  – Guingamp | obie drużyny strzelą i powyżej 2,5 gola, 2,36 FORTUNA

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy