Gram grubo #402: Utrzymanie, czy już musztarda po obiedzie?

gramgrubo

Nasz cykl w ostatnich tygodniach konsekwentnie idzie nakreślonym szlakiem. Można byłoby się pokusić nawet o zmianę jego nazwy z Gram grubo, na Gram Monaco. Dzisiaj bowiem po raz kolejny interesować nas będzie spotkanie, w którym ujrzymy reprezentanta Polski – Kamila Glika. Czeka go kluczowe starcie w kontekście utrzymania, jak co tydzień zresztą…

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK< 

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Tym razem aktualnego wicemistrza Francji (choć ciężko przechodzi to przez gardło), czeka wyjazdowy mecz z Dijon. Gospodarze z siedemnastoma punktami zajmują osiemnastą pozycję w tabeli, podczas gdy goście z Księstwa Monako są pozycję niżej z piętnastoma punktami na koncie. Czeka nas zatem starcie sąsiadów w tabeli. Sąsiadów, którzy świadomi są swojej beznadziejnej sytuacji, zmuszeni walczyć o każdy punkt do ostatniej kropli krwi i potu.

Jednak patrząc na ostatnią postawę Monaco ciężko wyobrazić sobie nagłą zmianę nastawienia. Ewidentnie czegoś w tym zespole brakuje, pytanie tylko czego. Na ten moment na pewno T. Henry’ego, któremu włodarze klubu wypowiedzieli kontrakt. Pod jego wodzą Monaco wygrało zaledwie dwukrotnie podczas dwudziestu spotkań. Zarząd nie mógł dłużej czekać na rozwój wydarzeń, nie widziano u francuskiego menadżera pomysłu na poprawę sytuacji, dlatego do klubu powrócił Leonardo Jardim, czyli trener z którym Monaco przeżywało wielkie sukcesy.

Dziś jednak na ławce trenerskiej zasiądzie Franck Passi, czyli dotychczasowy asystent Henry’ego. Czy będziemy świadkami efektu nowej miotły? Trudno powiedzieć. Łatwiej nam jednak przychodzi myśl o bramkach, których oczekujemy dzisiaj na Stade Gaston Gérard. Przewidujemy gole obydwóch zespołów przy co najmniej trzech trafieniach w całym spotkaniu. W każdym z  pięciu ostatnich meczów Monaco padał BTTS. Z kolei tylko w dwóch ostatnich starciach Monaco traciło łącznie aż osiem bramek. To wszystko pozwala nam wierzyć w powodzenie naszego typu.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Dijon – Monaco | obie drużyny strzelą gola i powyżej 2,5 gola, 2,12, FORTUNA

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy