Gram grubo #436: Podtrzymać poziom starszej siostry

gramgrubo

Zmiana kierunku nie najlepiej nam wyszła, bowiem tendencja wielu bramek utrzymała się w obydwóch meczach środowego wieczoru. Mimo, że bohaterem naszego odcinka było starcie Porto z Liverpoolem, to postanowiliśmy obejrzeć spotkanie na Wyspach Brytyjskich. I nie żałowaliśmy tej decyzji ani przez minutę! Już od pierwszego gwizdka sędziego były fajerwerki, a końcówka spotkania przyniosła palpitację serca u niejednego fana „Spurs” oraz „Obywateli”… Powstaje pytanie – czy VARto było szaleć tak?

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK<

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Po wielkich emocjach w Lidze Mistrzów pora na jej młodszą siostrę, czyli Ligę Europy. Tu również zapowiada nam się piłkarska uczta, bowiem drużyny, które walczą o trofeum to naprawdę wielkie marki, prezentujące najwyższy, europejski poziom.

Z czterech rozgrywanych dzisiaj starć najbardziej ciekawi nas potyczka Eintrachtu z Benfiką. Niemiecki zespół to rewelacja tego sezonu. W Bundeslidze zajmują wysoką, czwartą lokatę, która daje bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Postawa Eintrachtu tym bardziej imponuje, że świetnie radzi sobie nie tylko na krajowym podwórku. Ćwierćfinał Ligi Europy to rezultat, który już teraz jest wielkim sukcesem, ale jak wiemy – apetyt rośnie w miarę jedzenia…

Problemem jest jednak fakt, że rywalem piłkarzy z Frankfurtu są doświadczeni w europejskich pucharach lizbończycy, którzy w pierwszym meczu zdołali wykorzystać atut własnego boiska. Benfica wygrała 4:2, ale stało się tak po części dzięki czerwonej kartce gości z 20. minuty. Mimo to, Eintracht nie poddał się i zdołał dwukrotnie umieścić piłkę w bramce gospodarzy.

Rewanż zapowiada się zatem mega ciekawie, a o bramki raczej nie powinniśmy się martwić. Z wczorajszego źle obranego kursu, wracamy na zwycięski szlak bramek. Podobnie jak we wtorek, kiedy to trafiliśmy kurs 4,30, dziś również obstawimy BTTS już w pierwszej połowie. Obie ekipy lubują mecze, w których gole padają jeden za drugim. Trzy ostatnie starcia Eintrachtu to wyniki: 1:3, 2:4, 2:1. Natomiast Benfiki: 4:2, 4:2, 4:1. To zwiastuje ogromne emocje i mamy nadzieję widzieć to już od pierwszych minut.