Gram grubo #437: Rozpędzone „Byki”

gramgrubo


Liga Europy nie była tak przyjazna jak Liga Mistrzów. Największy żal mamy do Benfiki, która nie umiała nawiązać kontaktu z Enitrachtem i nie strzeliła choćby jednej bramki. Jeśli liczymy na cuda, to następnym razem będziemy ich szukać wyłącznie w Champions League.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK<

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Dzisiaj wiele meczów, wiele lig i każdy może wybrać coś dla siebie. My natomiast wybierzemy się za naszą zachodnią granice, gdzie Borussia Moenchengladbach podejmie przed własną publicznością RB Lipsk.

Gospodarze to obecnie piąta ekipa tego sezonu, z jednym punktem straty do czwartego Eintrachtu, który zajmuje ostatnie miejsce dające awans do przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Goście spod szyldu Red Bulla zajmują trzecie miejsce i jest to w zasadzie szczyt możliwości w tym sezonie. Do bijących się o mistrzostwo Borussii i Bayernu drużyna prowadzona przez Rangnicka Ralfa traci już kolejno osiem i dziewięć punktów.

Jednak ekipie z Lipska motywacji nie brakuje. Wygrała cztery ostatnie mecze w Bundeslidze, a ostatnia porażka miała miejsce 19. stycznia bieżącego roku, czyli w piłkarskim świecie wieki temu. Co ciekawe, w międzyczasie jedynym zespołem, który pokonał Lipsk była szczecińska Pogoń w spotkaniu towarzyskim (3:5).

Jak radzi sobie Borussia? Można by rzec – w kratkę. Wygrane przeplata porażkami, a i podział punktów to częsty zwyczaj u piłkarzy z Moenchengladbach. W oczy rzuca się jednak bilans domowych meczów Borussii. Pięć ostatnich to dwa remisy i trzy porażki z niżej notowanymi rywalami. Dlatego dziś, mając na uwadze rozpędzonych „Byków” i grającą tragedię przed własną publicznością Borussię, postawimy na zwycięstwo tych pierwszych. Bukmacherzy są podobnej myśli, oferując na zwycięstwo Lipska nieco niższy, ale nadal atrakcyjny kurs 2,35. Co więcej, kilku podstawowych piłkarzy Borussii zabraknie w dzisiejszym spotkaniu, a więc liczymy, że Lipsk będzie potrafił to wykorzystać.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Borussia Moenchengladbach – RB Lipsk | RB Lipsk, 2,35 FORTUNA

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy