Gram grubo #57: Na pohybel outsiderom!

gramgrubo

To była piękna sobota. Malediwy coraz bliżej. Po wczorajszym dniu, kiedy to Grosicki rozHULLał swój zespół, tym samym wygrywając 2:0 z Liverpoolem, możemy pękać z dumy. Przewidzieliśmy niespodziankę o kursie 6,5, co często się nie zdarza. Dlatego dzisiaj znów zmienimy tor naszego biegu po wygraną i skupimy się na faworytach, dla których inny scenariusz niż trzy punkty byłby ogromną wpadką.

Zaczynamy już o 15:00 meczem Pescary z Lazio. Gospodarze to ostatnia drużyna Serie A, która na ostatnie dziesięć meczów zdobyła zaledwie dwa punkty. Co więcej, nie widać żadnych pozytywnych aspektów w ich grze, mogących dawać jakąkolwiek nadzieję na lepsze jutro i cud, bo tylko on zagwarantowałby utrzymanie w lidze. „Delfiny” po prostu dopłynęły do statusu czerwonej latarni ligi. Ich rywale z Rzymu zajmują piątą pozycję w lidze, przeplatając serię wygranych porażką. Remis i podział punktów to najrzadsze zakończenie spotkań „Orłów”. Ostatni raz zdarzyło się tak 5.11.2016 roku! Dlatego w obliczu meczu z outsiderem, nie wyobrażamy sobie innego rozwiązania niż zwycięstwo Lazio, zresztą podobnie jak wszystkie ich starcia w historii.

Pescara Calcio – Lazio Rzym | wygra Lazio Rzym, 1,60 Forbet

W Niemczech skupimy się ponownie na meczu ostatniej drużyny w tabeli – Darmstadt – która przyjedzie do Frankfurtu w ramach 19. kolejki Bundesligi. Gospodarze zajmują siódmą pozycję, jednak w razie wygranej w dzisiejszym spotkaniu awansują na trzecie miejsce. Bardzo małe różnice punktowe i ścisk w górnej część tabeli zagwarantują nam emocje do końca sezonu. Wróćmy do gości, którzy – podobnie jak Pescara – są głównym kandydatem do spadku z dziewięcioma punktami na koncie. Ich ostatnie mecze wyjazdowe w lidze to seria aż ośmiu porażek i nic nie zwiastuje przełamania w starciu z Frankfurtem, który nadspodziewanie dobrze spisuje się w obecnej edycji Bundesligi. Na swoim terenie jest piekielnie mocny, nie notuje porażek od 09.04.2016 roku! Przez dziesięć miesięcy obdarowuje własną widownię co najmniej jednym punktem. Dzisiaj worek z prezentami zawierać będzie trzy punkty, Darmstadt zaliczy dziewiątą wyjazdową porażkę z rzędu, a my po raz kolejny zasilimy nasz budżet.

Eintracht Frankfurt – SV Darmstadt 98 | wygra Eintracht Frankfurt, 1,65 Forbet

Zrzut ekranu 2017-02-05 o 10.15.28

Komentarze

komentarzy