Greków poniosło. Zadyma w Młodzieżowej Lidze Mistrzów

Piłka młodzieżowa potrafi być równie emocjonująca, jak seniorska. Jak się okazuje, nie tylko na boisku, ale również poza nim. W meczu Młodzieżowej Ligi Mistrzów, kibiców Olympiakosu poniosło bowiem aż za bardzo.

Podobnie, jak w Lidze Mistrzów, Olympiakos podejmował u siebie zawodników Bayernu. Tutaj przewaga klubu z Bawarii okazała się jeszcze bardziej pokaźna niż u seniorów. Zespół prowadzony przez Danny’ego Schwarza wygrał aż 4:0. Bohaterem meczu okazał się holenderski napastnik Joshua Zirkzee, który zdobył hat-tricka. Przy każdym golu asystował mu niemiecki pomocnik Angelo Stiller.

Sam wynik nie odbił się echem tak, jak to, co się działo na trybunach na stadionie Peristeri w Atenach. W 84. minucie przy linii bocznej pojawiła się zgraja lokalnych kibiców – zamaskowanych i uzbrojonych w kije baseballowe. Wystraszeni piłkarze, jak i również członkowie sztabu szkoleniowego uciekli na środek boiska w obawie przed delikwentami.

Nikomu z zawodników ani trenerów nie stała się krzywda. Oberwali za to kibice Bayernu, którzy przylecieli do Grecji, by wspierać mistrzów Niemiec, a przy okazji wybrali się na mecz młodzieżówki.

Po meczu Olympiakos wydał oświadczenie, według którego nie utożsamia się w zachowaniem kilkudziesięciu fanów podczas tego spotkania.

Poniżej nagranie z całej sytuacji.

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy