Guardiola chwali Ten Haga. „Mogą wygrać więcej niż my”

Pep Guardiola i Erik Ten Hag
Pep Guardiola i Erik Ten Hag

Świetne wyniki Ajaksu Amsterdam przyniosły falę świeżości w Lidze Mistrzów, która od kilku lat w półfinałach rozgrywek przyjmowała zwykle te same zespoły. Wielka w tym zasługa Erika Ten Haga. Holender w przeszłości miał okazję współpracować między innymi z Pepem Guardiolą, dzięki czemu zbiera dziś tego zapewne owoce.

49-latek pracował w Niemczech przez kompletne dwa sezony, po czym opuścił Monachium rok przed odejściem hiszpańskiego szkoleniowca. Po przygodzie w Bundeslidze, przyszedł czas na powrót do ojczyzny, gdzie przejął Utrecht. Jego wyniki okazały się na tyle satysfakcjonujące, że zauważył go Ajax. Efektem dzś jest półfinał Ligi Mistrzów, który może przerodzić się w ogromny sukces.

O swoim byłym współpracowniku ciepło wypowiedział się Pep Guardiola, który wysoko ocenia umiejętności Ten Haga.

– Miałem szczęście spotkać się z nim w Bayernie, kiedy prowadził drugą drużynę. Odbyliśmy ze sobą wiele rozmów. Jestem zachwycony tym, gdzie obecnie jest. Życzę mu samych dobrych spotkań, które z pewnością będę oglądał w telewizji.

Ajax wyeliminował na swojej drodze trzykrotnych mistrzów Ligi Mistrzów z rzędu, a Guardiola nie wyklucza, że ta drużyna ma szansę na powtórzenie wyczynu z 1995 roku.

– W tym sezonie mają szanse na zdobycie większej liczby tytułów aniżeli City. Przed nimi jeszcze jeden ważny etap, aby przejść do finału.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy