Hamburger SV nowym klubem Rafała Gikiewicza?

Rafał Gikiewicz po zakończeniu sezonu odejdzie z Unionu Berlin. Czy jego nowym zespołem będzie Hamburger SV?

Rafał Gikiewicz występuje w zespole Unionu Berlin od dwóch lat. W ubiegłym sezonie wraz z drużyną wywalczył awans do Bundesligi. W obecnych rozgrywkach spisuje się nieźle – w 25 meczach zanotował sześć czystych kont i jest ważną postacią berlinian.

Kontrakt golkipera ze stołeczną drużyną wygasa z końcem obecnego sezonu. W ubiegły czwartek Union Berlin poinformował w oficjalnym komunikacie o tym, że Rafał Gikiewicz opuści szeregi zespołu z końcem czerwca. Sam piłkarz potwierdził decyzję w oświadczeniu, które umieścił w mediach społecznościowych.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Nie odejdzie do Herthy

Gdzie w przyszłym sezonie zagra Rafał Gikiewicz? Podczas programu “Eleven Call Live” piłkarz zdradził, że kontaktowali się z nim działacze Herthy, jednak z góry odrzucił taką opcję.

Nie jestem w stanie sprzedać za żadne pieniądze tego, co osiągnąłem w Unionie. Hertha ma teraz miliony, nowego inwestora i przebiłaby pewnie union odnośnie mojego kontraktu kilkakrotnie, ale nie jestem w stanie tego zrobić, bo mam większe wartości w życiu niż tylko pieniądze. Druga sprawa – mam dzieci, które muszą się uczyć, chodzić na spacery i funkcjonować w Berlinie. Za dużo bym stracił, więc nie wchodzi to w grę. Powiedziałem: “Nein, danke” – wyznał na antenie Eleven Sports.

Rafał Gikiewicz pozostanie w Niemczech?

Z kolei tureckie portale o tematyce piłkarskiej informowały o tym, że Rafał Gikiewicz znalazł się na celowniku Besiktasu. Klub ze Stambułu nie zdecydował się na zatrzymanie u siebie Lorisa Kariusa i poszukuje nowego bramkarza. Stąd plotki o zainteresowaniu Polakiem.

Według doniesień medialnych, 32-latek jest jednak najbliżej transferu do Hamburger SV. Zwycięzca Pucharu Mistrzów z 1983 roku obecnie zajmuje trzecie miejsce w 2. Bundeslidze. Klub chciałby odbudować dawną markę i planuje pozyskać kilku piłkarzy występujących obecnie w najwyższej lidze. Może już latem Rafał Gikiewicz przeprowadzi się do Hamburga?