Zapadły decyzje w sprawie Henrikha Mkhitaryana!

Henrikh Mkhitaryan będzie kontynuował swoją karierę w Romie. Włoski klub doszedł do porozumienia z Arsenalem nie tylko w sprawie przedłużenia pobytu do końca sezonu, ale również w kwestii gry 31-latka w Rzymie podczas kampanii 2020/2021.

Po wykonaniu pewnej wymiany z Manchesterem United, Arsenal sprowadził do Londynu Mkhitaryana w 2018 roku. Ormianin podczas pobytu w ekipie „Kanonierów” nie spełniał pokładanych w nich oczekiwań. Choć Henrikh zakończył ligową kampanię 2018/2019 z 6 bramkami oraz 4 asystami, to Arsenal bez większych problemów zgodził się na wypożyczenie zawodnika do Romy w ubiegłym roku.

Dobry ruch

Z transakcji zapewne zadowolony jest zespół z Serie A. Mkhitaryan dobrze radzi sobie na włoskich boiskach, co potwierdzają statystyki. W trakcie piętnastu ligowych występów, 31-latek zdobył 6 goli oraz zaliczył 3 asysty.

Wyniki Ormianina zapewne byłyby zdecydowanie lepsze, gdyby nie kontuzje, z jakimi musiał mierzyć się zawodnik. Mkhitaryan opuścił jedenaście spotkań Serie A z powodu problemów zdrowotnych.

Mkhitaryan pozostaje w Romie

Rzymski zespół we wtorek poinformował za pośrednictwem swoich mediów, iż klub doszedł do porozumienia z Arsenalem w kontekście dokończenia sezonu przez Mkhitaryana w Serie A. Co więcej, 31-latek ma zostać w zespole także na kolejny sezon.

Jak dodała bowiem Roma, osiągnięto wstępne porozumienie w tej kwestii. Jako że Mkhitaryan związany jest z „Kanonierami” tylko do końca czerwca 2021 roku, to Ormianin zapewne nie wróci już do Londynu.

Komentarze

komentarzy