Napoli wbija szpilkę Higuainowi. Argentyńczyk został pominięty w wyborze specjalnej jedenastki!

Szerokim echem odbił się transfer Gonzalo Higuaina z Napoli do Juventusu. Argentyńczyk rozegrał w barwach ekipy z Neapolu genialny sezon, dlatego „Stara Dama” dołożyła wszelkich starań, by sprowadzić snajpera do siebie. Napoli najwidoczniej cały czas ma wielki żal do zawodnika. Potwierdza to wybór specjalnej jedenastki.

W trakcie rozgrywek 2015/2016, Gonzalo Higuain zdobył 36 goli w 35 ligowych spotkaniach. Jest to rekord Serie A pod względem liczby strzelonych bramek w jednej ligowej kampanii. Nic dziwnego, że Juventus po takiej kampanii chciał Argentyńczyka w swoim zespole.

Wielokrotny mistrz Włoch zapłacił za 32-latka ogromne pieniądze. Napoli otrzymało 90 milionów euro. Wydaje się zatem, iż zespół ze Stadio San Paolo powinien być zadowolony z całej transakcji. Zarówno klub, jak i kibice mieli jednak żal do Higuaina, że ten zdecydował się zasilić ligowego rywala.

Napoli wybiera specjalną jedenastkę

Z okazji upamiętnienia dnia Rewolucji Majowej w Argentynie, zespół Napoli postanowił stworzyć jedenastkę złożoną tylko z argentyńskich zawodników. Oczywiście niekwestionowane miejsce w składzie miał Diego Maradona.

Wydawało się także, iż za zasługi i świetną grę w drużynie, Gonzalo Higuain także znajdzie się w tym składzie. Nic bardziej mylnego. W jedenastce kosztem Higuaina znaleźli się tacy gracze, jak Ezequiel Lavezzi i Roberto Sosa.

Oto cała argentyńska jedenastka Napoli wybrana przez klub: Mariano Andujar; Hugo Campagnaro, Federico Fernandez, Roberto Ayala, Mauricio Pineda, Daniel Bertoni, Jose Sosa, Jesus Datolo, Diego Maradona, Roberto Sosa, Ezequiel Lavezzi

Kiepskie tłumaczenie

Na ten skład szybko zareagowali kibice, którzy oczywiście nie darzą sympatiom snajpera „Starej Damy”, jednakże w takiej sytuacji, jednogłośnie twierdzą, że trzeba Argentyńczyka w składzie umieścić.

W komentarzu pod postem głos zabrał oficjalny profil Napoli, który oznajmił, ze grafika stworzona została z okazji święta w Argentynie i nigdzie nie stwierdzono, że jest to najlepsza jedenastka złożona z Argentyńczyków w historii klubu.

Komentarze

komentarzy