Houssem Aouar może opuścić Lyon. Francuski klub wycenił pomocnika!

Decyzja dotycząca zakończenia sezonu w Ligue 1 z pewnością nie ucieszyła zawodników Lyonu. Układ tabeli powoduje, iż klub nie znajdzie się w żadnych europejskich rozgrywkach. Jedyną drogą pozostaje oczywiście zwycięstwo w LM. Brak gry w jednym z dwóch prestiżowych turniejów sprawia, że kilku graczy może opuścić drużynę. W tym granie znajduje się także Houssem Aouar. 

Lyon w bardzo kiepskim stylu rozpoczął kampanię 2019/2020. Wystarczy powiedzieć, że przez dwa miesiące (od końcówki sierpnia do końcówki października) ekipa z Ligue 1 nie wygrała ani jednego spotkania w lidze.

Znacznie lepiej francuski zespół spisywał się pod koniec roku oraz na początku kolejnego. Nie pozwoliło to jednak wskoczyć drużynie na miejsce premiowane grą w LE czy LM. W związku z zakończeniem rozgrywek we Francji, Lyon nie ma zatem zagwarantowanego miejsca w europejskich rozgrywkach dzięki pozycji w lidze.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jedyną drogą pozostaje zwycięstwo w Lidze Mistrzów. O to nie będzie z pewnością łatwo, skoro do rewanżowej rywalizacji z Juventusem, zawodnicy podejdą po kilkumiesięcznej przerwie od gry.

Brak udziału w europejskich pucharach wpłynie nie tylko na finanse klubu, ale również na nastroje w drużynie. Jean-Michel Aulas wyznał już w rozmowie z mediami, iż kilku zawodników zapewne wyrazi chęć zmiany zespołu, jeżeli Lyon nie będzie grać chociażby w LE.

Jak informuje L’Equipe, w tym gronie jest Houssem Aouar. Co więcej, klub wycenił już swojego utalentowanego pomocnika. Według doniesień francuskiego źródła, zespół z Ligue 1 oczekuje 50 milionów euro. Zainteresowanie Aouarem wykazują takie ekipy, jak Juventus czy Manchester City.

Komentarze

komentarzy