Ibrahimovic in Piątek out? Polak może zmienić klub!

Krzysztof Piątek

Według włoskich dziennikarzy, Zlatan Ibrahimovic podpisze kontrakt z Milanem. Szwedzki napastnik doszedł już do porozumienia z klubem i pozostały tylko szczegóły. Rodzi się zatem pytanie, jak przyjście Zlatana wpłynie na pozycję Krzysztofa Piątka w drużynie. Niewykluczone, że były gracz Cracovii opuści Mediolan!

Z regularną falą krytyki musi mierzyć się Krzysztof Piątek w trwającym sezonie. Milan zawodzi przede wszystkim w defensywie. Potwierdza to liczba strzelonych bramek. Żaden zespół od miejsca pierwszego do trzynastego nie ma mniej zdobytych goli, niż ekipa Rossonerich.

Za trafianie do siatki odpowiada przede wszystkim Piątek, dlatego najwięcej negatywnych komentarzy kierowanych jest do Polaka. Milanowi w ofensywie ma pomóc Zlatan Ibrahimovic. Szwed niedawno zakończył przygodę w MLS, więc może podpisać kontrakt z dowolnym zespołem. Jak informuję m.in. Gianluca Di Marzio, Zlatan zgodził się na warunki ekipy z Mediolanu i powróci do swojego dawnego zespołu.

Podpisanie umowy z 38-latkiem ma wpłynąć na przyszłość Krzysztofa Piątka. Tak twierdzi „La Gazzetta dello Sport”. Włoskie źródło dodaje, iż byłym napastnikiem Genoi poważnie zainteresowani są przedstawiciele Fiorentiny.

Na przeszkodzie ewentualnej transakcji stoją wymagania Milanu. Zespół z Mediolanu wydał w styczniu tego roku 35 milionów euro za 24-latka. Klub ma nadzieję, że odzyska całą kwotę, jaką poświęcił na ten transfer.

Fiorentina oczywiście nie chce płacić takich pieniędzy w zimowym oknem. Wielce prawdopodobne jest, że Piątek może trafić do ekipy z Florencji na zasadzie wypożyczenia z opcją przymusowego wykupu.

Gdyby transfer doszedł do skutku, Piątek byłby już trzecim Polakiem w Fiorentinie. Barwy tego zespołu reprezentują Bartłomiej Drągowski oraz Szymon Żurkowski. Sytuacja pomocnika w klubie nie jest za ciekawa, więc 22-latek może opuścić w styczniu drużynę.

Komentarze

komentarzy