„Zostaniecie wykluczeni z mundialu” – Infantino ostrzega pomysłodawców Superligi

Gianni Infantino
Gianni Infantino

Temat Superligi wciąż elektryzuje piłkarskie media. Póki co zarzuty odnośnie stworzenia 16-zespołowej ligi odparły tylko władze kilku klubów, na czele z Bayernem Monachium. Mimo to doniesienia „Der Spiegel” mogły zaniepokoić władze UEFA oraz FIFA.

Naturalną koleją rzeczy było więc zabranie głosu w tej sprawie przez Prezydenta światowej federacji – Gianniego Infantino. Szwajcar dość konkretnie wypowiedział się na temat tego pomysłu, grożąc nie tylko zespołom, ale także zawodnikom:

– Albo jesteś w środku, albo na zewnątrz. Kluby muszą zdać sobie sprawę, że obejmuje to wszystko. Jeśli pewne zespoły zdecydują się na taki ruch, piłkarze tych drużyn zostaną wykluczeni z Mistrzostw Świata, Europy i innych naszych rozgrywek.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Oznacza to nic innego jak wykluczenie zawodników angielskich gigantów z ich narodowej kadry. Podobnie jak między innymi graczy Barcelony czy Realu Madryt.

– Ufam, że właściciele i prezydenci klubów zechcą prowadzić z nami dyskusję na ten temat. Nasze Klubowe Mistrzostwa Świata są odpowiedzią na każdą próbę założenia własnej Superligi – stwierdził Szwajcar.

Przypomnijmy, że FIFA od jakiegoś czasu sonduje pomysł rozszerzenia Klubowych Mistrzostw Świata do 24 ekip. 12 miejsc zostałoby przydzielone dla ekip z Europy. W ciągu czterech lat drużyny otrzymałyby do podziału około 3 miliardów dolarów. Więcej o tym pomyśle TUTAJ.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy