Inter i Pirelli – to już koniec blisko 25-letniej współpracy?

Inter
Inter

Inter i Pirelli – wydawałoby się, że nie ma bardziej trwałej współpracy pomiędzy klubem i sponsorem na świecie. Wiele jednak wskazuje, że już wkrótce może się ona zakończyć.

Inter i Pirelli – 25 lat współpracy

Mediolański klub pracuje z producentem opon od blisko 25 lat. Przez ten czas Inter pięciokrotnie zdobył mistrzostwo Włoch i cztery razy wygrał Coppa Italia. Poza tym sięgał również po europejskie puchary – w 1998 roku zwyciężył w Pucharze UEFA, a w 2010 w Lidze Mistrzów. Wszystkie te triumfy “Nerazzurri” świętowali z logiem firmy Pirelli na koszulkach.

To już koniec?

Wkrótce Inter może zakończyć współpracę ze sponsorem, którego emblemat na strojach stał się znakiem rozpoznawczym zespołu. Dotychczasowa współpraca ma bowiem wygasnąć z końcem przyszłego sezonu i niewiele wskazuje na to, że klub ją przedłuży. Powodem są pieniądze – firma płaci Interowi 12 milionów euro rocznie. To ponad trzy razy mniej niż Juventus inkasuje za umowę z Jeepem.

Nowe logo na koszulkach Interu

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce piłkarze Interu będą występować z logiem Samsunga bądź chińskiej grupy Evergrande. Właściciel klubu z dwoma firmami ma dobre relacje, dlatego bardzo możliwe, że któraś z nich pojawi się na koszulkach “Nerazzurrich”.

Klub Serie A jednak nie zamierza definitywnie kończyć współpracy z Pirelli. Producent opon wciąż ma sponsorować Inter, aczkolwiek na nieco innych warunkach niż do tej pory.

Komentarze

komentarzy