Inter nie wykupi Victora Mosesa. Nigeryjczyk pozostanie jednak w Serie A?

Pod koniec stycznia tego roku, Victor Moses trafił do Interu na zasadzie wypożyczenia. Choć Nigeryjczyk spisuje się w mediolańskiej ekipie całkiem dobrze, to zespół prowadzony przez Antonio Conte najprawdopodobniej nie wykupi 29-latka. Taki rozwój spraw może wykorzystać AS Roma.

Po bardzo udanych sezonach 2016/2017 i 2017/2018, Victor Moses znacząco poprawił swoją pozycję na rynku. Gdy w 2018 roku Chelsea przejął Maurizio Sarri, Nigeryjczyk stracił miejsce w pierwszym składzie „The Blues” i kilka miesięcy później trafił na wypożyczenie do Fenerbahce.

Przeprowadzka do Interu

Pobyt w Turcji nie satysfakcjonował Victora Mosesa, dlatego w styczniu tego roku 29-latek bez cienia wątpliwości zdecydował się na przenosiny do Interu, którego trenerem jest Antonio Conte. To właśnie pod wodzą włoskiego szkoleniowca, Moses przeżył swój najlepszy okres w Chelsea.

W barwach mediolańskiej ekipy, Victor pełni przede wszystkim rolę rezerwowego. Statystyki Nigeryjczyka są jednak całkiem dobre. W 9 ligowych występach, Moses zaliczył 4 asysty.

Moses trafi do Romy?

Transfer Achrafa Hakimiego jasno sugeruje, iż Inter nie wykupi 29-latka z Chelsea. Tę decyzję klubu z Mediolanu może wykorzystać Roma. Według informacji Calciomercato.it, zespół ze stolicy Włoch szuka wzmocnienia na prawą stronę obrony. Z drużyną pożegnał się Alessandro Florenzi.

Zarząd „The Blues” z pewnością bardzo chętnie wysłucha wszelkich ofert za Nigeryjczyka. Victor Moses ma bowiem kontrakt ważny tylko do końca czerwca 2021 roku.