Poznaliśmy plany Interu na letnie okienko. Co z transferami Alexisa i Lautaro?

Przed nami z pewnością nieco inne okienko transferowe aniżeli poprzednie. Kluby będą skupiać się przede wszystkim na okazyjnych zakupach. Podobne plany ma Inter. Wiele działań włoskiej ekipy zdradził między innymi dyrektor sportowy zespołu – Piero Ausilio.

Inter sprzeda Perisicia?

Włoch w długim wywiadzie dla stacji Sky Sport Italia omówił wszystkie sprawy związane z rynkiem transferowym. Zdradził między innymi, że opcja wykupu Ivana Perisicia przez Bayern już wygasła. Mimo to kluby nadal negocjują i mistrz Niemiec ma  nieco więcej czasu na zastanowienie się.

Inter w ostatnich dniach porozumiał się także z PSG na temat transferu Mauro Icardiego. Argentyńczyk ma trafić na stałe do Francji za 50 milionów euro wraz z 7 milionami euro bonusowymi. Do Mediolanu z kolei po zakończeniu sezonu wróci Radja Nainggolan, ponieważ Cagliari nie ma zamiaru wykupić pomocnika.

Sanchez może zostać w Mediolanie

Niejasna jest także przyszłość Alexisa Sancheza. Chilijczyk został wypożyczony z Manchesteru United, ale ze względu na kontuje, nie rozegrał zbyt wielu spotkań. Według dyrektora Interu opcja wykupu nie jest zamknięta. Kibiców jednak najbardziej grzeje temat Lautaro Martineza

– Klauzula wykupu ma pewne terminy i bardzo precyzyjne zobowiązania. Zaczyna się pierwszego lipca i nie jest aktywna zbyt długo. To ważny gracz dla klubu i nadal ma dwuletni kontrakt z Interem. Nie mamy zamiaru sprzedawać naszych najlepszych graczy. Wiele klubów skontaktowało się z nami w sprawie Lautaro. Barcelona jest najbardziej zdeterminowana i mamy z nimi przyjazne relacje.

Dodatkowo Ausilio potwierdził, że Inter nie planuje zakupu Timo Wernera.

Komentarze

komentarzy