Isak jednak nie dla BVB. Rewelacja Eredivisie zagra w La Liga

Alexander Isak w Realu Sociedad – taka informacja, już oficjalna, pojawiła się wczoraj na stronie hiszpańskiego klubu. Szwedzki napastnik po półrocznym wypożyczeniu do Eredivisie rozpocznie zupełnie nową przygodę, już jako pełnoprawny zawodnik swojego klubu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Borussia Dortmund w ostatnich latach wyspecjalizowała się w ściąganiu niezwykle uzdolnionych młodzieńców. Jednym z nich był właśnie Alexander Isak, choć jego początki w BVB nie wskazywały niczego wielkiego. Od 23 stycznia 2017 (transfer a AIK za 8,5 mln) do 25 stycznia 2019 (wypożyczenie do Willem II) o napastniku było raczej cicho.

13 bramek i siedem asyst w 16 meczach Eredivisie sprawiło jednak, że o 19-latku zaczęła mówić cała piłkarska Europa. Wydawało się, że talent zawodnika Borussi w końcu eksplodował, a ta po zakończeniu sezonu dostanie wartościowy „transfer”, który przyda się w pierwszej drużynie.

Tak się nie stało, bo Isak został sprzedany za ok. 6,5 miliona. Ruch wydaje się zaskakujący, jednak można go zrozumieć. BVB być może byłoby dla Szweda wciąż zbyt wysoką półką, a teraz będzie mógł spokojnie skupić się na rozwoju w mocnej lidze, w nieprzypadkowym klubie, z którym związał się pięcioletnią umową. Fakt, że będzie mógł się zadomowić w Kraju Basków, z pewnością pomoże. To większy komfort psychiczny, niż świadomość bycia wypożyczonym. Jednocześnie jeśli Isak potwierdzi to, co pokazał w Holandii, szybko zapracuje sobie na kolejny piłkarski awans.

A Borussia? Może się wydawać, że oddała wielki talent za bezcen. Pamiętajmy jednak, że w drużynie wicemistrza Niemiec pracują nieprzypadkowi ludzie. Michael Zorc powiedział, że „będą blisko śledzić rozwój zawodnika”, co dość jasno wskazuje, że w umowie zostały zawarte odpowiednie punkty, takie jak klauzula wykupu za określoną kwotę, czy też prawo pierwokupu, jeśli napastnikiem zainteresowałyby się inne kluby.

Mierzącemu 190 cm napastnikowi życzymy co najmniej utrzymania formy z wiosny i dalszego rozwoju. Predyspozycje ma z pewnością ogromne. Jak myślicie, jak zaprezentuje się w pierwszym sezonie w La Liga?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy