Problemy kadrowe Bayernu szansą Ivana Perisicia. Chorwat walczy o swoją przyszłość!

Nadal pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość Ivana Perisicia. Chorwat przebywa obecnie w Bayernie na zasadzie wypożyczenia. Zespół z Monachium miał możliwość wykupu zawodnika za określoną kwotę, jednakże „Bawarczycy” zrezygnowali z tej opcji. Nie oznacza to jednak, że Perisic na pewno opuści ekipę mistrza Niemiec.

Bayern miał duże plany w kontekście letnich wzmocnień w 2019 roku. Zespół szukał skrzydłowego z samego topu, a głównym celem klubu był Leroy Sane. Ogromne żądania Manchesteru City, a także kontuzja 24-latka spowodowały, iż Bayern poszukał krótkoterminowej opcji. Był nią Ivan Perisic.

Solidne wzmocnienie

Chorwat trafił na Alianz Arena na zasadzie rocznego wypożyczenia. Dodatkowo, „Bawarczycy” zagwarantowali sobie opcję wykupu gracza za 20 milionów euro. Perisic w trakcie sezonu 2019/2020 wywiązywał się z roli zmiennika. 31-latek zagrał łącznie w 28 spotkaniach, zdobywając 6 bramek i 8 asyst.

Mimo dobrych statystyk, Bayern nie skorzystał z możliwości zrealizowania definitywnego transferu Ivana. Jak się okazuje, nie oznacza to jednak, że Perisic na pewno opuści Monachium.

Chorwat liczy na dalszą grę w Bayernie

Według informacji „sport1.de”, Ivan Perisic liczy na to, że uda mu się swoją grą przekonać zarząd klubu do kolejnego wypożyczenia lub transferu definitywnego. 31-latek będzie mieć świetną okazję na zaprezentowanie swoich możliwości.

W rywalizacji z Borussia Moenchengladbach, Bayern musi radzić sobie bez Lewandowskiego czy Muellera. Tym samym, obecność Perisicia w pierwszym składzie jest praktycznie pewna.

Komentarze

komentarzy