Jadon Sancho coraz bliżej Manchesteru United? Kwota transferu ustalona!

Jadon Sancho
Jadon Sancho

Wygląda na to, że nastąpi przełom w sprawie transferu Jadona Sancho. Manchester United od kilku miesięcy bacznie obserwuje Anglika i walczy o przeprowadzkę zawodnika BVB na Old Trafford. Ostatnie doniesienia mediów sugerują, iż przenosiny piłkarza staną się faktem.

Mimo kryzysu, sytuacja finansowa Borussii Dortmund jest bardzo stabilna. W związku z tym, ekipa z Dortmundu nie musi sprzedawać Sancho w tym oknie transferowym. Ten fakt mocno utrudnia starania Manchesteru United. „Czerwone Diabły” liczyły na to, iż ewentualne problemy wpłyną na zmniejszenie żądań BVB.

Ustalono kwotę transferu?

Najnowsze doniesienia niemieckiego Bilda wskazują, że Manchester United w końcu przedstawi ofertę, która zadowoli Borussię. Według wspomnianego źródła, ekipa z Old Trafford chce zapłacić 70 milionów euro już teraz, natomiast 50 milionów euro (podzielone na dwie raty) zostanie przelane w kolejnych latach.

Jak twierdzi Christian Falk, takie warunki powinny odpowiadać przedstawicielom BVB.

Czas ucieka

Manchester United musi przygotować ofertę w najbliższych dniach. Borussia Dortmund czeka na propozycje tylko do 10 sierpnia. Po tym terminie, transfer Sancho może zostać znacząco utrudniony. Klub z Dortmundu chce bowiem mieć odpowiednio dużo czasu, by sprowadzić odpowiedniego następcę Anglika.