Jadon Sancho zostaje w Borussii Dortmund. Kontrakt Anglika został przedłużony!

Jadon Sancho
Jadon Sancho

Nie będzie wielkiego transferu Jadona Sancho. Przynajmniej tak stwierdził w poniedziałek dyrektor sportowy Borussii Dortmund. Anglik ma zostać w BVB na kolejny sezon. Co ciekawe, już jakiś czas temu umowa ofensywnego gracza została przedłużona do 2023 roku.

Jadon Sancho był (i nadal jest) głównym celem transferowym Manchesteru United na letnie okno. Ekipa z Old Trafford od miesięcy stara się sprowadzić 20-latka do klubu. Jak na razie, nieskutecznie. Choć dziennikarze informowali o porozumieniu „Czerwonych Diabłów” z samym zawodnikiem, to wielokrotny mistrz Anglii nie mógł dogadać się z Borussią.

Sancho zostaje w Dortmundzie

Transferu nie będzie. Przynajmniej tak stwierdził Michael Zorc, dyrektor sportowy BVB. W poniedziałek przedstawiciel Borussii Dortmund poinformował o planach względem Sancho:

Wiążemy plany z Jadonem Sancho. On pozostanie w zespole na kolejny sezon. To ostateczna decyzja. Myślę, że ten komunikat odpowiada na wszystkie pytania.

Sam Jadon mocno zabiegał o powrót do Anglii. Przypuszczano, iż przenosiny zawodnika będą kwestią czasu.

Przedłużony kontrakt

Według oficjalnych informacji, kontrakt Jadona Sancho obowiązywał do końca czerwca 2022 roku. Manchester United miał zatem nadzieję, iż uda się wynegocjować w tym oknie atrakcyjniejsze warunki, ze względu na umowę 20-latka.

Jak poinformował Christian Falk, już rok temu kontrakt ofensywnego gracza został przedłużony o dwanaście miesięcy. Oznacza to, iż Jadon Sancho jest związany z zespołem do końca kampanii 2022/2023.