Jak to się zaczęło? Kalidou Koulibaly o rozmowie z Benitezem i pierwszym spotkaniu z De Laurentiisem!

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly

Kalidou Koulibaly dzięki świetnym występom w Napoli uzyskał miano jednego z najlepszych środkowych defensorów na świecie. Senegalczykiem interesują się topowe europejskie zespoły. Tym razem, nie skupimy się na plotkach transferowych związanych z 28-latkiem. Piłkarz pokusił się bowiem o bardzo długi wpis na swój temat!

Były piłkarz Genk przeniósł się do Serie A na początku lipca 2014 roku. Przed całą transakcją, Senegalczyk odbył dość nietypową rozmowę z ówczesnym trenerem Napoli, Rafaelem Benitezem. Po kilku latach, piłkarz zdradził kulisy tej sytuacji.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

W czasach, gdy grałem dla Genk, mój przyjaciel Ahmed miał przyjechać do mnie, by zostać na kilka dni. Czekałem na niego, aż przyjedzie pociągiem. Dostałem jednak wtedy telefon od nieznanego numeru. Odebrałem i powiedziałem w języku angielskim:
Dzień dobry, kto mówi?
Dzień dobry, tutaj Rafa Benitez
OdpowiedziałemDaj spokój Ahmed, przestań ze mną pogrywać. Czekam tutaj na Ciebie. Szybko odłożyłem słuchawkę. Telefon ponownie zadzwonił, co mocno mnie zirytowało, więc powiedziałem:
Ahmed, przestań. Stoję tutaj. Kiedy w końcu przyjedziesz?
Dzień dobry? Jestem Rafa Benitez – Ponownie postanowiłem się rozłączyć.

Wtedy jednak zadzwonił do mnie mój agent z informacją, że będzie się ze mną kontaktować Rafa Benitez z Napoli.Opisałem mu całą sytuację, a on ponownie porozmawiał z Benitezem, który jeszcze raz się do mnie odezwał.

Pierwsze spotkanie z prezesem!

Gdy przyjechałem na badania medyczne, byłem bardzo zdenerwowany. Nie mówiłem po włosku. Przywitał mnie prezes, pan De Laurentiis. Jego słowa idealnie opisują cały klub.
Oh, to Ty jesteś Koulibaly?
– Tak, to ja
– Nie jesteś jednak wysoki? Nie masz 1.92 cm?
– Panie prezesie, to prawda. Mam 1.86 cm
– Nie wierzę. Wszędzie piszą, że masz 1.92! Muszę porozmawiać z Genk, by oddali mi część gotówki
– Wszystko w porządku panie prezesie, zapłaci pan całą kwotę. Zamierzam oddać każdy centymetr na boisku. Nie musi pan się niczym martwić.

W swoich rozważaniach, Kalidou Koulibaly porusza także kwestię rasizmu, z którym musiał się mierzyć praktycznie na każdym kroku. Cały wpis Senegalczyka można przeczytać pod tym linkiem.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!Komentarze

komentarzy