Jak uniknąć uzależnienia od zakładów bukmacherskich? Wystartowała akcja „Gram Dojrzale”

Ruszyła z akcja społeczna „Graj Dojrzale”, której celem będzie zapoznanie odbiorców z ryzykiem związanym z grą u legalnych bukmacherów. Wydaje się, że jest to idealny moment na tego typu działania, gdyż lada dzień rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, które dla wielu staną się okazją do rozpoczęcia swojej przygody z grą u bukmachera. Na stronie akcji mamy możliwość zapoznania się choćby z zagrożeniami związanymi z tą formą rozrywki czy sposobami radzenia sobie w sytuacjach, kiedy gra wymyka się nam spod kontroli. 

Jak Grać Dojrzale?

Niezwykle istotne jest, by gra zawsze odbywała się w sposób bezpieczny i nie miała negatywnego wpływu na życie gracza. W związku z tym bardzo ważną kwestią jest niewątpliwie prowadzenie regularnych działań edukacyjnych na temat zagrożeń związanych z obstawianiem zakładów bukmacherskich, tak aby gracz mógł swobodnie cieszyć się tą formą rozrywki. 

Z wszystkimi aspektami tego zagadnienia zapoznać będzie można się dzięki akcji „Graj Dojrzale” organizowanej w ramach miesiąca bezpiecznej gry. Organizatorzy postarają się ukazać jak ważnym czynnikiem jest w przypadku hazardu samokontrola oraz poinstruować, w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach, w których gra staje się czymś więcej niż tylko rozrywką. W tym celu inicjatorzy kampanii „Graj Dojrzale” przygotowali we współpracy z certyfikowanym specjalistą psychoterapii i uzależnień Marią Sierzputowską test samowykluczenia, który pozwoli graczom jednoznacznie zidentyfikować, czy zakłady bukmacherskie są dla nich w pełni bezpieczne. 

Edukacja i samokontrola

Kampania stawia przede wszystkim na edukację, samokontrolę i rozsądek graczy. Z tego względu w listopadzie regularnie ukazywać będą się artykuły i materiały wideo traktujące między innymi o wskazówkach dotyczących bezpiecznej gry, mechanizmach kontroli, limitach czasowych i kwotowych. Czytelnicy dowiedzą się także, w którym momencie należy rozważyć samowykluczenie z gry oraz gdzie szukać pomocy. 

Akcja „Graj Dojrzale” będzie starała się także podkreślić rolę legalnych polskich bukmacherów w dbaniu o bezpieczeństwo graczy, zaznaczając jednocześnie, że, w przeciwieństwie do operatorów z szarej strefy, są oni prawnie zobligowani do promowania odpowiedzialnej gry i edukowania swoich klientów o niebezpieczeństwach związanych z nieodpowiedzialnym podejściem do tej formy hazardu. 

Więcej o akcji „Graj Dojrzale” przeczytasz pod tym adresem: grajdojrzale.gramgrubo.pl