Jakie decyzje podejmie Jerzy Brzęczek?

Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Jerzy Brzęczek za niedługo stanie przed kilkoma kluczowymi decyzjami. Choć niektóre wybory personalne wydają się oczywiste, to w przypadku paru kwestii sytuacja nie jest klarowna. Nadal nie wiadomo kto będzie trzecim bramkarzem reprezentacji. Pod znakiem zapytania stoi także wybór jednego z napastników. Jakie decyzje podejmie Jerzy Brzęczek?

Niemały ból głowy może wywołać u Jerzego Brzęczka wytypowanie trzeciego golkipera kadry. Niekwestionowaną pozycję w kadrze mają Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Fabiański. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w kontekście „tego trzeciego”. W ostatnim czasie dość niespodziewanie okazję na uczestnictwo w zgrupowaniach miał Radosław Majecki. Trudno jednak wyobrazić sobie, by niedawny zakup Monaco pojawił się w reprezentacji kosztem takich graczy jak Bartłomiej Drągowski czy Łukasz Skorupski.

Obaj piłkarze są podstawowymi bramkarzami swoich zespołów w Serie A. Drągowski ma za sobą bardzo dobry okres gry w Fiorentinie. 22-latek niejednokrotnie ratował swoją drużynę przed utratą bramki. Skorupski natomiast to pewnym punkt klubu. Co prawda 28-latek nie jest tak często na ustach polskich kibiców, jak Drągowski, jednakże do postawy gracza Bologny nikt w drużynie nie ma większych zastrzeżeń.

Nie zapominajmy także, że dobrze spisuje się w Bundeslidze Rafał Gikiewicz. Bramkarz ekipy z Berlina zgromadził już sześć czysty kont w sezonie, natomiast jego zespół plasuje się na zadowalającej, jedenastej pozycji w tabeli. Z pewnością Jerzy Brzęczek będzie brał pod uwagę kandydaturę Gikiewicza, który uczestniczył w zgrupowaniach kadry na początku eliminacji do Euro 2020.

Kto za Kownackiego?

Nie tak dawno operację kolana przeszedł Dawid Kownacki. Początkowo sugerowano, iż napastnik Fortuny Duesseldorf nie ma żadnych szans na powrót do gry przed Euro 2020. Po zabiegu pojawiły się sugestie, które pozostawiają cień szansy. Trudno jednak prognozować, by Jerzy Brzęczek zdecydował się na powołanie zawodnika będącego chwilę po poważnej kontuzji. Selekcjoner kadry z pewnością poszukuje rozwiązania.

Opcji jest kilka. Do dwójki Lewandowski-Milik zapewne dołączy Krzysztof Piątek. W reprezentacji często obecny był także czwarty napastnik. Tutaj poważnym kandydatem wydaje się Karol Świderski, który bardzo dobrze spisuje się w lidze greckiej. Mamy także nowych graczy w MLS. Swoje przygody z amerykańską ligą rozpoczną Adam Buksa oraz Jarosław Niezgoda. Jerzy Brzęczek powołaniem Przemysława Frankowskiego udowodnił, iż nie skreśla piłkarzy występujących w tych rozgrywkach.

Wielu kibiców nurtować może także sprawa Jakuba Błaszczykowskiego. O uczestnictwie 34-latka w kadrze dyskutuje się sporo. Wszystko oczywiście za sprawą prywatnych powiązań zawodnika Wisły z selekcjonerem. Błaszczykowski obecnie regularnie występuje w ekstraklasie. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że Kuba otrzyma powołanie na Euro 2020. Pytanie, w ilu meczach doświadczony gracz wystąpi?

 

Komentarze

komentarzy