Jamal Musiala podpisał profesjonalny kontrakt z Bayernem Monachium!

W niesamowitym tempie rozwija się kariera Jamala Musialy. Zaledwie 18-letni piłkarz jest już dość ważnym ogniwem triumfatora Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu. Nic dziwnego, że Bayern Monachium wiąże przyszłość z ofensywnym graczem. Jamal Musiala podpisał bowiem swój profesjonalny kontrakt, wiążąc się z ekipą „Bawarczyków” do 2026 roku.

Ostatnie tygodnie są dla Jamala Musialy niezwykle istotne. Najpierw 18-latek strzelił swojego premierowego gola w Lidze Mistrzów, trafiając do siatki w starciu z Lazio, a chwilę później ogłosił bardzo ważną decyzję dotyczącą gry w kadrze. Musiala będzie reprezentować barwy Niemiec, porzucając tym samym opcję gry do Anglii, w której występował w zespołach młodzieżowych.

Nowy kontrakt

Do tych dwóch istotnych aspektów dochodzi także umowa z Bayernem Monachium. W piątek niemiecki klub poinformował o profesjonalnym kontrakcie podpisanym przez 18-latka. Jamal Musiala związał się z mistrzem Niemiec do czerwca 2026 roku. W takich słowach zawodnik skomentował swoją decyzję – Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, iż podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Bayernem. W klubie czuję się niesamowicie dobrze. Gram z najlepszymi zawodnikami na świecie i codziennie uczę się od nich na treningach. Hansi Flick, Hasan Salihamidzic i Marco Neppe, a także cały klub uwierzyli we mnie i bardzo wcześnie dali mi szansę. Chcę tylko spłacić to zaufanie dobrą grą.

 

Komentarze

komentarzy