Jan Vertonghen trafi do Romy? Piłkarz otrzymał propozycję kontraktu

Jan Vertonghen

Jan Vertonghen niebawem trafi do Serie A? Jak informuje włoski dziennikarz, Nicolo Schira, piłkarz wkrótce może zasilić Romę.

Osiem lat w Tottenhamie

O Vertonghenie można powiedzieć już teraz, że jest żywą legendą Tottenhamu i reprezentacji Belgii. W barwach Spurs występuje od ośmiu lat, w ciągu których zagrał w 311 meczach, zdobył 14 goli i zaliczył siedem asyst. Z kolei w reprezentacji Belgii jest rekordzistą pod względem występów – do tej pory zagrał w 118 spotkaniach.

Czas na transfer do Serie A?

Z końcem obecnego sezonu Jan Vertonghen prawdopodobnie opuści Londyn. 33-letniemu Belgowi wygasa bowiem umowa z Tottenhamem, co oznacza, że w letnim oknie transferowym będzie wolnym zawodnikiem.

Według medialnych doniesień, Belg był najczęściej łączony z klubami Serie A. Na początku roku mówiło się o zainteresowaniu Vertonghenem ze strony Napoli, a następnie Interu. Wiele jednak wskazuje na to, że najbliższym miejscem występów belgijskiego rekordzisty będzie Rzym.

Piłkarz dostał ofertę z Romy

Włoski dziennikarz Nicolo Schira poinformował, że AS Roma otwarcie wyraża zainteresowanie Belgiem. Według jego informacji, Vertonghen już otrzymał ofertę dwuletniego kontraktu, aczkolwiek kwestie finansowe na razie są tajemnicą.

Dla Vertonghena była to pierwsza przygoda z Serie A. Od 17. roku życia przez osiem lat piłkarz był związany z Ajaksem, natomiast kolejne osiem spędził w Tottenhamie. Czy Roma będzie miejscem, w którym Belg zdecyduje się zawiesić buty na kołku?

Komentarze

komentarzy