Jednomyślność wśród zespołów z Serie A. Chcą dokończyć sezon!

Cały czas trwa przygotowywanie konkretnego planu powrotu rozgrywek we Włoszech. Choć w pewnym momencie wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, by kluby z Serie A wznowiły zmagania, to sugestie m.in. rządu nieco hamowały entuzjazm. W piątek odbyło się specjalne spotkanie przedstawicieli drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Wszystkie ekipy są zgodne – trzeba dokończyć sezon. 

Po tym, jak m.in. we Francji czy Holandii zakończono rozgrywki, pojawiały się opinie, iż federacje innych krajów postąpią podobnie. Dodatkowo niektóre zespoły mogły zacząć wykorzystywać ten moment, by zachęcić władze lig do podjęcia właśnie takiej decyzji. Mowa oczywiście o drużynach, które np. mają niewielkie szanse na utrzymanie w najwyższej lidze, a zakończenie sezonu mogło dawać nadzieję, iż nie zostaną zdegradowane.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Według mediów, dwie ekipy w Serie A byłyby szczególnie zadowolone z braku powrotu na boisko. Mowa o Torino, które przed zawieszeniem spisywało się fatalnie i może wkrótce znaleźć się w strefie spadkowej, a także Brescii – drużynie z niewielkimi szansami na utrzymanie.

Jak się okazuje, oba te kluby chcą dokończyć sezon. Wiele włoskich źródeł donosi, iż wszystkie zespoły zagłosowały za wznowieniem i dograniem sezonu. To z pewnością dobra wiadomość dla władz ligi, które mogą przedstawić rządowi determinację drużyn w kontekście powrotu na murawę.