Jens Lehmann wyrzucony z Herthy. Napisał rasistowską wiadomość

Chaos w Hercie trwa w najlepsze. Nie dość, że berliński klub walczy obecnie o utrzymanie, to w klubie pojawiła się również nieciekawa sytuacja, której głównym bohaterem był Jens Lehmann. Legendarny golkiper przez pomyłkę wysłał rasistowską SMS-a do Dennisa Aogo. 

O co dokładnie chodzi? Rolę ekspert w Sky in Germany pełni Dennis Aogo, były pomocnik, który reprezentował barwy takich ekip jak Freiburg, Hamburg czy Schalke. W ubiegłym roku 34-latek zakończył piłkarską karierę i pracuje w telewizji. Najwidoczniej nową funkcją Aogo zaskoczony jest Jens Lehmann, który napisał SMS-a z zapytaniem, czy Dennis Aogo otrzymał tę rolę tylko dlatego, że jest czarny. Najważniejszą informacją tej historii jest fakt, iż Lehmann omyłkowo wysłał tę wiadomość do… Aogo. SMS miał dotrzeć do innej osoby.

Lehmann zwolniony z klubu

Reakcja Herthy nie powinna nikogo zaskakiwać. Niemiecki klub poinformował, iż Jens Lehmann pożegnał się z berlińskim zespołem. W takich słowach o zaistniałej sytuacji wypowiedział się Werner Gegenbauer, prezydent Herthy – Takie stwierdzenia w żaden sposób nie reprezentują wartości, które wyznaje Hertha BSC. Odcinamy się od wszelkich form rasizmu i cieszymy się z działań podejmowanych przez Tennor Holding.

Lehmann pełnił rolę członka rady nadzorczej w klubie.

Komentarze

komentarzy