Jeremie Boga rozchwytywany. W sprawie zawodnika może namieszać Chelsea!

Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat przez drużyny młodzieżowe Chelsea przewinęło się wielu utalentowanych graczy. Jednym z nich był Jeremie Boga. 23-latek obecnie bardzo dobrze radzi sobie w Sassuolo. Nic dziwnego, że zainteresowanie ofensywnym graczem wykazują czołowe ekipy w Serie A. W sprawie przyszłości zawodnika sporo namieszać może Chelsea.

Podczas przedsezonowych przygotowań w 2017 roku, Jeremie Boga zaliczył kilka udanych występów w spotkaniach towarzyskich Chelsea. Iworyjczyk wyszedł nawet w wyjściowym składzie „The Blues” na pierwszy ligowy mecz sezonu. Czerwona kartka Gary’ego Cahilla wymusiła na Antonio Conte przedwczesną zmianę Jeremiego.

Boga kilka dni po tym meczu trafił na wypożyczenie do Birmingham, a następnie zawodnika wykupiło Sassuolo. Po przeciętnej kampanii 2018/2019 w Serie A, Jeremie Boga imponował już w trakcie rozgrywek 2019/2020. 23-latek zdobył 8 goli oraz zaliczył 4 asysty w 24 meczach.

Duże zainteresowanie

Jak poinformował w rozmowie z Calciomercato brat i jednocześnie agent zawodnika, zainteresowanie piłkarzem Sassuolo jest spore – Rozmawiałem już z Napoli, Atalantą i innymi europejskimi zespołami. Nie miałem jeszcze kontaktu z Milanem. Nie wiem zatem, czy raporty o zainteresowaniu tego zespołu są prawdziwe. Zawsze spoglądamy na projekt sportowy danego klubu. Milan to duży zespół, więc może być pewną opcją.

Możliwy powrót do Chelsea?

Co ciekawe, Chelsea w momencie sprzedaży Bogi do Sassuolo zagwarantowała sobie opcję wykupu piłkarza. Według mediów, mowa o kwocie 20 milionów euro. Biorąc zatem pod uwagę postępy zawodnika, a także kryzys panujący na świecie, transfer Jeremiego wydaje się rozsądnym rozwiązaniem dla „The Blues”.

Jak wyznał agent Bogi, Chelsea nie podjęła konkretnej decyzji – Na ten moment nie mogę nic powiedzieć – oznajmił przedstawiciel gracza.

Komentarze

komentarzy