Jerome Boateng opuści Bayern. Niemiecki defensor może trafić do Premier League!

Jerome Boateng (fot.goal.com)

Wraz z końcem sezonu 2020/2021 wygasa kontrakt Jerome’a Boatenga. Choć w trwającym sezonie niemiecki defensor odgrywa w Bayernie dość istotną rolę, to według ostatnich doniesień mediów, zespół z Monachium nie zamierza proponować zawodnikowi nowej umowy. Taki rozwój wydarzeń chcą wykorzystać kluby z Premier League.

Jerome Boateng trafił do ekipy „Bawarczyków” z Manchesteru City w 2011 roku. Przez pierwsze sezony, 32-latek był bardzo ważnym ogniwem Bayernu. Od kilku lat, Jerome musi zmagać się z częstymi problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają mu regularną grę. W trwającej kampanii, forma fizyczna niemieckiego defensora jest całkiem dobra. Potwierdza to fakt, że Boateng wystąpił już w pięciu ligowych spotkaniach, a także zaliczył jeden mecz w Lidze Mistrzów.

Bez oferty od Bayernu

Mimo to, Bayern nie zamierza przedłużać kontraktu z obrońcą. Jak twierdzi Christian Falk, zawodnik nie może liczyć na nową umowę w Monachium, dlatego w przyszłym roku Boateng odejdzie z ekipy mistrza Niemiec na zasadzie wolnego transferu. Na brak ciekawych ofert 32-latek najprawdopodobniej nie będzie mógł narzekać. Według wspomnianego źródła, Boateng wzbudza zainteresowanie Arsenalu, Chelsea oraz Tottenhamu.

Sam Bayern z kolei upatruje w Upamecano godnego następcę Boatenga. Gracz Lipska jest pożądanym defensorem na rynku, jednakże propozycja z Monachium na pewno będzie dla Francuza bardzo kusząca.

Komentarze

komentarzy