Jerome Boateng został skazany za przemoc domową wobec byłej partnerki

W czwartek 9 września tego roku miał miejsce proces w sprawie Jerome’a Boatenga. Niemiecki defensor został oskarżony przez byłą partnerkę o znęcanie się fizycznie oraz psychicznie. Piłkarz Lyonu usłyszał wyrok. Sąd w Monachium uznał zawodnika za winnego i nałożył na niego karę grzywny w wysokości 1,8 miliona euro. 

Po sezonie 2020/2021, Jerome Boateng zakończył swoją dziesięcioletnią przygodę w Bayernie. Przez kilka tygodni 33-latek szukał nowego klubu. Ostatecznie wielokrotny reprezentant Niemiec podpisał dwuletni kontrakt z Lyonem, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z francuską piłką.

Boateng skazany

W ostatnich dniach Jerome Boateng wrócił do Monachium. Był to efekt rozprawy, jaka odbyła się w czwartek. Niemiecki gracz został oskarżony przez byłą partnerkę o znęcanie fizyczne, a także psychiczne. Sąd uznał Boatenga za winnego i nałożył na niego karę w postaci 60 dniówek. W związku z tym, iż wymiar sprawiedliwości stwierdził, że Jerome Boateng jest w stanie zarobić 30 tys. euro dziennie, Boateng otrzymał karę w wysokości 1,8 miliona euro.

Niewykluczone, że prokurator rozważy wniesienie odwołania od tego wyroku.

Komentarze

komentarzy