Joachim Loew nie zostanie zwolniony

Wtorkowa rywalizacja reprezentacji Niemiec z Hiszpanią obnażyła wszystkie niedoskonałości „Die Mannschaft”. Piłkarze Joachima Loewa przegrali mecz aż 0:6. Taki wynik rozpoczął oczywiście lawinę spekulacji w sprawie przyszłości selekcjonera. Wszystko wskazuje na to, że Joachim Loew nie straci stanowiska. 

Trudno nie odnieść wrażenia, że kryzys reprezentacji Niemiec trwa już od dłuższego czasu. Niepokój wśród kibiców wzbudziły wyniki i postawa reprezentacji przed MŚ 2018. Na wielkiej imprezie, „Die Mannschaft” zaprezentowali się z fatalnej strony, kończąc zmagania na ostatnim miejscu w grupie.

Pierwsza edycja Ligi Narodów dla piłkarzy Joachima Loewa również nie była udana. Zmagania z Francją oraz Holandią w jednej grupie, reprezentacja Niemiec zakończyła na ostatnim miejscu. Nastroje wśród kibiców poprawiła postawa piłkarzy podczas eliminacji do Euro 2020. Niemcy wygrali swoją grupę, wyprzedzając m.in. Holandię.

Nie będzie zwolnienia Loewa

W ostatnim czasie, reprezentacja Niemiec przypominała bardziej kadrę z 2018 roku niż zespół z eliminacji do mistrzostw europy. Przeciętną postawę idealnie podsumował mecz z Hiszpanią, zakończony dotkliwą porażką 0:6. Wśród niemieckich kibiców i ekspertów pojawiła się pewna myśl. Czy to nie jest dobry moment, by Joachim Loew pożegnał się z posadą?

Taki scenariusz najprawdopodobniej nie będzie mieć miejsca. Jak informuje bowiem „Bild”, Loew po powrocie do kraju spotkał się na lotnisku z przedstawicielami niemieckiej federacji. Selekcjoner otrzymał zapewnienie, iż jak na razie może czuć się bezpieczny.

 

Komentarze

komentarzy