Jude Bellingham podjął decyzję w sprawie przyszłego klubu?!

Niewielu angielskich zawodników z rocznika 2003 wzbudza takie zainteresowanie, jak Jude Bellingham. Środkowy pomocnik mimo bardzo młodego wieku jest ważnym ogniwem drużyny z Championship. Wszystko wskazuje na to, że 16-latek po sezonie opuści Birmingham. Piłkarz ma zasilić szeregi BVB.

Powoli zmienia się proces wprowadzania młodych zawodników do drużyn. Mało kto w kontekście 20-letniego zawodnika używa jeszcze stwierdzenia, iż jest to gracz, który ma jeszcze czas na grę w pierwszym zespole. Zawodnicy chcą grać, dlatego coraz częściej stawiają pewne wymagania.

Bardzo dużo argumentów ma Jude Bellingham. 16-latek już jest kluczową częścią klubu z Championship. Pomocnik zagrał w 32 ligowych spotkaniach Birmingham, zdobywając cztery gole oraz zaliczając trzy asysty.

Ogromne zainteresowanie

Nic dziwnego, że postępy Bellinghama bacznie obserwują czołowe europejskie ekipy. Według niektórych źródeł, Birmingham na sprzedaży 16-letniego zawodnika może zarobić nawet 35 milionów euro.

Największe zainteresowanie piłkarzem wykazywali przedstawiciele Borussii Dortmund oraz Manchesteru United. Ostatnie doniesienia sugerują, że piłkarz podjął już decyzję.

Jude Bellingham przejdzie do BVB

Jak wyjawił Christian Falk w rozmowie z portalem „utdreport”, Jude Bellingham wybrał Borussię Dortmund jako swój przyszły klub. Tym samym, pomocnik podąży drogą m.in. Jadona Sancho, który niegdyś opuścił Manchester City na rzecz ekipy z Dortmundu.

Komentarze

komentarzy